فقط خریداران مسکوک از بانک مرکزی مالیات می دهند

admin دسته‌بندی نشده

نادر جنتی – کمک مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی – تو گفت وگو با ایسنا، درباره اینکه طرح جدید عوارض کنار سکه دقیقاً دربرگیرنده چه کسانی خواهد شد؟ اظهار کرد: بر اساسدستورالعمل عده ابلاغ شده تو ۱۲ خردادماه سال جاری همگی خریداران سکه که در سال ۱۳۹۷ نسبت بوسیله دریافت حداکثر ۲۰۰ قطعه مبلغ از بانک مرکزی اقدام کرده باشند، مشمول امر این دستورالعمل خواهند وجود.

وی همچنین با استناد به دستورالعمل ابلاغ شده توسط این راه اندازی درون اواسط خرداد ماه گفت: عوارض کنار مسکوک صرفاً درباره مؤدیانی که از بانک مرکزی سکه دریافت کرده اند اجرا خواهد شد.

خریداران مبلغ مشمول عوارض پهلو مشاغل هستند

جنتی همچنین با تقریر اینکه این اطلاعات از سوی بانک مرکزی دریافت خواهد شد درباره سازوکار قانونی اخذ عوارض از خریداران سکه هم اظهار کرد: بر بنیان بندهای دو و چهار ماده یک قاعده مالیات های مستقیم، هر شخص واقعی ایرانی مقیم ایران و هر شخص حقوقی ایرانی بوسیله نسبت کلیه درآمدهایی که داخل ایران یا خارج از ایران کسب کرده باشد، مشمول پرداخت مالیات است.

معاون عوارض های یمین اداره امور مالیاتی با رمز به ماده ۹۳ طریق عوارض های یمین امتداد داد: درآمدی که اشخاص اصلی از طریق اشتغال بوسیله مشاغل یا به عنوان های دیگری غیر از موارد تذکر شده درون دیگر فصل های این قانون درون ایران کسب بطی ء سپس از کسر بخشودگی های نمایان شده در همین قانون سرگشاده مالیات کنار درآمد مشاغل هستند.

وی با اشاره به ماده ۱۰۵ اصلاحی مصوب تیرماه ۱۳۹۴ قانون مالیات های مستقیم گفت: جمع درآمد همدستی ها و درآمد ناشی از فعالیت های انتفاعی دیگر اشخاص حقوقی که از منابع مختلف در ایران یا خارج از ایران کسب می شود بعد از نحو زیان های نتیجه از منابع غیر معاف و کسر معافیت های مقرر (به استثنای مواردی که طبق مقررات این طریق دارای ارزش جداگانه ای است) مشمول مالیات با قیمت ۲۵ درصد خواهند بود.

عوارض بر سکه بر بن کدام قانون اخذ می شود؟

جنتی همچنین بوسیله ماده ۱۰۶ همین روال نیز اشاره کرد و گفت: درآمد مشمول عوارض در مورد اشخاص حقوقی به استثنای درآمدهایی که مقابل همین عادت نحوه دیگری بخاطر تشخیص آن مقرر شده است بر اساس میزان سوددهی فعالیت و مقررات مواد (۹۴)، (۹۵) و (۹۷) این قانون و تبصره آن تعیین می شود.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی با با بیان اینکه بوسیله طور طاسی و به خشکی امدن مبنا صراحت عنصر و مواد قانونی ذکر شده کلیه درآمدهای اشخاص به شرح یادشده سرگشاده مالیات است مگر آن که معافیت ارزش صفر، معافیت و تخفیف مالیاتی داخل قانون پیش بینی شده باشد، اضافه کرد: فارغ از حیات یا عدم وجود سایر طرح ها که صرفاً سپس از تصویب و ابلاغ اجرایی می شود، به خشکی امدن اساس الزامات قانونی موجود اشخاص صاحب درآمد از خرید و فروش سکه های دریافت شده بر ماخذ دستورالعمل اعلام شده مشمول پرداخت مالیات هستند.

وی همچنین درون پاسخ به این پرسیدن که آیا بین طرح مالیات کنار سکه و طرح عوارض پیاده شدن دخل سرمایه که هنوز ابلاغ نشده است ارتباطی بود دارد یا نه؟ گفت: بر اساس عنصر انصاف مالیاتی و پاسداری حقوق مؤدیان مالیاتی، طرح عوارض پهلو دخل تنخواه برای انجام وارسی های کارشناسانه و تصرف نظر از صاحب نظران در بن های مختلف توسط مراجع مربوطه داخل حال بررسی بوده که سپس از خلال کردن فرایند قانون گذاری و ابلاغ توسط مراجع ذیربط ابلاغ خواهد شد.

جنتی در سرانجام تاکید کرد که مقررات مربوط بوسیله مالیات بر عملکرد دریافت کنندگان بابت ابتیاع و فروش سکه با استناد قوانین و مقررات موجود متد شده است.

بوسیله گزارش ایسنا، پیش از این اداره امور مالیاتی کشور، مالیات مقطوع دریافت کنندگان مبلغ داخل سال ۱۳۹۷ از بانک مرکزی را تعیین کرد. بر اساسدستورالعملی که توسط این راه اندازی ابلاغ شده است تمامی خریداران مبلغ که در سال ۱۳۹۷ نسبت به دریافت حداکثر ۲۰۰ سکه از سیستم بانکی اقدام کرده اند، مشمول این دستورالعمل و از محافظت اسناد و مدارک و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف هستند.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

توضیحات جهرمی درباره مشت اندرکاران فیلترینگ و سرعت اینترنت

همشهری آنلاین -مائده امینی : اینجا همه چیز مرموز تر است؛ هنجار حقوق شهروندی در فضای مجازی راحت تر شکسته […]

کشف قدیمی ترین سکونتگاه وایکینگ ها در ایسلند

باستان شناسان مکانی کشف کرده اند که مقدور است قدیمی ترین سکونتگاه وایکینگ ها تو ایسلند باشد. بیارنی اینارسون باستان […]

بنچمارک پردازنده گرافیکی Radeon تراشه اکسینوس 1000 سامسونگ فاش شد

نخستین پردازنده ی گرافیکی سفارشی سازی شده ی سری رادئون ای ام دی (AMD Radeon) که استراحت است در گوشی های پرچم […]