جزئیات پروگرام وزارت بهداشت برای بررسی پزشکی نوآموزان در بدو دخول به دبیرستان

admin دسته‌بندی نشده

حکیم گلایل اردلان درون گفت وگو با ایسنا، گفت: وزارت بهداشت درون درجه مبدا با شورای سیاستگذاری آموزش و پرورش استثنایی هماهنگی های ستادی را ارتکاب می دهد. این هماهنگی ها دربرگیرنده تدوین دستورالعمل های سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه است. در این دستورالعمل ها تو خصوص وظایف معاونین بهداشتی مدارس درون کل ناحیه و کارشناسان سلامت نوجوانان و جوانان تو ملک که مجری برنامه هستند، عادت نامه های اجرایی بود دارد.

وی افزود: پس از اینکه اقدامات ذکر شده عارض گرفت، با هماهنگی میان روابط عمومی هر دو وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و فراگیری اعلام فراخوان و اطلاع رسانی داخل زمینه آگاهی سازی والدین برای دخول به مراکز بهداشتی و درمانی پایگاه های سلامت قیافه می گیرد.

اردلان ادامه داد: دستورالعمل تدوین شده بوسیله طاس قلمرو ابلاغ می شود و یک قانون نامه ای داخل انگیزه آگاهی سازی والدین تو خصوص مسائلی که نوآموزان در بدو دخول به مدارس باید بدانند و همچنین اطلاعات لازم بخاطر والدین بوسیله رخ همزمان با شروع معاینات پزشکی ابلاغ می شود. این سر روزنامه محتوی آموزش چگونگی ساعت خواب بینش آموز، رعایت بهداشت ویژگی در خصوص پیشگیری از بیماری های واگیر، آموزش های مربوط بوسیله مباحث بهداشتی، نیکوترین اغذیه ای که دانش آموز درون مکتب می تواند همراه داشته باشد و توصیه بوسیله فعالیت فیزیکی نوآموزان که عایق از بروز چاقی و سایر بلای ناگهانی های غیر واگیر تو سنین پایین می شود، است.

رئیس موسسه سلامت نوجوانان و مدارس با بیان اینکه راهکارهایی برای پیشگیری از بلای ناگهانی های تنفسی، گوارشی، اسهالی و بیماری های پوستی بوسیله والدین نمایش می شود، گفت: تو واقع در قالب تراکت و بروشور این آموزه ها را در اختیار والدین استراحت می دهیم. همچنین در متن های آموزشی که داخل اختیارشان قرار می دهیم، چگونگی استفاده از کوله پشتی و موزه مناسب و راهنمای ابتیاع کوله و ملکی کم ارزش را به والدین یادآور می شویم. یکی از موارد حائز اهمیت نیز آموزش طرز صحیح حمل کیف و کوله پشتی است تا آسیبی بوسیله گردن و ستون فقرات ملتفت نشود.

اردلان گفت: طبق زمانبندی های صورت اندوهناک که بین مناطق آموزش و تحصیل و شبکه بهداشتی درمانی اتفاق می افتد، پایگاه های اشتی را شناساندن می کنیم که در این پایگاه ها ارزیابی های مقدماتی صورت می گیرد. این تقویم ها دربرگیرنده سنجش بینایی، عبرت شنوایی، آمادگی تحصیلی، سلامت روان، بلای ناگهانی های تنفسی، قلبی _ عروقی، گوارشی و عضلانی _اسکلتی است و داخل صورتی که دانش آموز با مشکلی در زمینه موارد تذکر شده مواجه باشد، به پزشک مرکز برای درمان احاله داده می شود.

وی در اختتام افزود: افرادی که نوآموزان را بررسی می کنند تو هر دو نهاد کسانی هستند که تخصص لازم را دارند. متخصصین اپتومتر، پزشک و یا کارشناس بهداشت عمومی اند و یا رشته های مرتبطی دارند که وزارت بهداشت به آموزش و درس استثنایی ابلاغ کرده تا دوروبر تک دیدن تو آن زمینه را بگذرانند.

شاید دوست داشته باشید:

کاظمی: بانک ها تولید ملی ما را ایستا کردند

محمد کاظمی درون گفت وگو با ایسنا، با اشاره به موانعی که می تواند سد رویه امان از تولید ملی […]

پردازنده گرافیکی AMD Navi 23 احتمالا به فناوری Ray Tracing مجهز می شود

براساس ادعاهای برخی رسانه ها به نقل از منابعی مؤثق، تراش ی گرافیکی نسل بعد AMD که فعلا با کدنام […]

انتشار ابتدایی ویدئو از نحوه شکل گیری ویروس ها

استیناف نو ی دانشمندان دانشگاه هاروارد بینش جدیدی را درمورد چگونگی مبارزه با ویروس ها و مهندسی ذراتی که بوسیله […]