پانسمان های حاوی نانو هیدروکسی آپاتیت تبعه به فاز صادرات رسید

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، نانو هیدروکسی آپاتیت کربناته، نانو ساختاری است که توسط یکی از شرکت های دانش مبنا مستقر در پارک علم و فناوری یزد تولید می شود. این ماده نانو ساختار به رخساره گسترده بوسیله عنوان یک جایگزین مصنوعی برای برخی اجزای بدن مشابه دندان و استخوان قابل استعمال است.

این دشت در یازدهمین مهمانی فناوری نانو شناساندن شد که با استقبال متناسب توجهی در راسته روبه رو شده و چندین مشارکت در مملکت بهداشتی و غذایی خریدار این نانو ماده برای تولید آزمایشی محصولات خویشتن بودند. نانوهیدروکسی آپاتیت کربناته خریداری شده برای تولید دهان شوی، خمیردندان، کرم، وارنیش دندان و ماسک رخساره مورد مصرف صبر گرفت و پس از توفیق در آزمون های اولیه، این باهم اتحاد کردن ها برای دریافت تاییدیه سازمان غذا و دوا رفتار کردند. با قبض این تاییدیه، تولید متراکم محصولات حاوی نانو هیدروکسی آپاتیت کربناته نانوساختار در اجازه حکم صبر گرفت.

علاوه به خشکی امدن آن پانسمان های سد آورنده خون حاوی نانو هیدروکسی آپاتیت کربناته، به برهان عملکرد قابل توجه، در حال صادرات است.

مزیت نانو هیدروکسی آپاتیت کربناته، داخل “کربناته بودن” آن است؛ چرا که شباهت زیادی به ساختارهای استخوانی و دندانی بدن دارد و از این رو زیاد زیست سازگار است. همچنین نانو حفره های موجود تو این محصول موجب تکثیر سطح اختصاص آن شده که این محدودیت گام کاربرد این ماده را اضافه می دهد.

زیست سازگاری و زیست فعالی و توانایی هدایت استخوانی نانو هیدروکسی آپاتیت جهت شده تا تو مرزوبوم پزشکی مصرف زیادی داشته باشد. این ماده نه عزب قسمت عمده ای از بافتن های پر اب مشابه عظم و دندان را تشکیل می دهد (تقریباً ۹۰ درصد دندان)، بلکه بوسیله عنوان یک بیو سرامیک و ماده جاذب نیز استفاده دارد؛ زیرا تمایل بالایی برای جذب بیومولکول هایی قرین پروتئین ها دارد. بنابراین این ماده می تواند با پوست، مو، ناخن و غیره اتصال منیع بطی ء و علت گشایش خواص عملکردی محصولات آرایشی و بهداشتی شود. هیدروکسی آپاتیت موجود در عظم و دندان، استوکیومتری نیست و یون های مختلفی داخل ساختار آن می تواند جایگزین شود.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

AMD Radeon VII؛ پادشاهی متاخر داخل عرصه استخراج اتریوم

Radeon VII، کارت گرافیک رده بالای اخیر AMD، نه تنها در عرصه گیمینگقوی ادا می کند بلکه ازنظر عملکرد نیز […]

سرقت کابل های مسی با شریک افراد آشنا با شبکه مخابراتی

 به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی روز یکشنبه در ورق توئیتر خود نوشت: «سرقت کابل مسی به فراگیری رسیده است، […]

برندگان و بازندگان بازار متاع در جگر ماه آینده

بوسیله گزارش ایسنا، موجودی خبری بلومبرگ تو گزارشی به معاینه چشم انداز کالاهای بنیادی دربرگیرنده نفت خام، گاز، طلا، سنگ […]