ماهی رباتیکی که از باتری پول شدنی انرژی می گیرد

admin دسته‌بندی نشده

پژوهشگران یک ماهی رباتیک ساخته اند که از یک منی باتری که توسعه دهندگان، آن را «خون ربات» می نامند، انرژی می گیرد. این ربات کند که حدودا ۴۰ سانتی متر طول دارد، باتری جامدی ندارد؛ بلکه درعوض به دستگاه ی یک پول شدنی دو منظوره که انرژی را ذخیره می کند و باله های ماهی را بوسیله لول درمی آورد، به پیش رانده می شود. این رویکرد به ماشین اجازه می دهد که کارمایه بیشتری را داخل فضای کوچک تازگی ذخیره نرم و بدون نیاز به بسته های سنگین باتری برای مدت زمان کامل تازگی فعالیت نرم. رابرت شفرد از دانشگاه کورنل که عضوی از تیم سازنده ی ربات بوده است، می گوید:این نوآوری گامی به سوی خلق ربات های خودمختار است؛ ربات هایی که می توانند عاری وساطت و راهنمایی انسان وظایف خویشتن را ادا دهند.

سیسیلیا لاسکی دانشمند علم رباتیک می گوید:پیدایش ربات های خودمختار مدت تمام است که چالشی کلیدی در مملکت ی رباتیک است. ربات های خودمختار کاربردهای بی شماری بسان اجرای عملیات جست وجو و خلاصی و اکتشافات عمق دریا دارند.

این ربات درنگ با استعمال از منی باتری که در بدنش شریان دارد حرکت می بطی ء

یکی از مشکلات اصلی، ذخیره ی انرژی است: ربات ها به کارمایه کافی نیاز دارند تا بدون نیاز بوسیله شارژ دوباره بتوانند وظایف خود را انجام دهند. افزودن باتری سبب اضافه وزن ربات شده و مدل انرژی مورد حاجت بخاطر حرکت آن را تکثیر می دهد. در این راستا، پژوهشگران بوسیله جای استفاده از منی های هیدرولیکی متداول که به طور متعارف برای حرکت اعطا کردن سرنوشت های مختلف ماشین ها در آن ها به گردش در می آیند، از یک پول شدنی باتری که به ربات و همچنین به یک پمپ برای حرکت باله های ماهی انرژی می دهد، استفاده کردند. شفرد می گوید:این رویکرد ارزش انرژی ذخیره شده در ربات را تا ۳۲۵ درصد افزایش می دهد که با ماشینی که دارای یک باتری استثنا و سیستم هیدرولیک است، قابل مقایسه است. طبق محاسبه ی پژوهشگران، این ربات قادر است که برای ۳۷ ساعت بدون احتیاج به شارژ مجدد حکم بطی ء.

لاسکی طبق است که این ربات گامی درجهت خودمختاری ربات ها است. او می گوید:من این ایده را فوق العاده می بینیم. این ایده ای زیاد مبتکرانه است.بیشتر بخوانید:ویدیوی طنزی که باعث مطرح شدن پرسیدن های اخلاقی شد؛ آیا باید برای ربات ها غصه دل سوزاند؟هوش قلابی فوق پیشرفته؛ تهدیدی ارشد برای آینده بشرتانک ۴۹۹ دلاری DJI با مرام آموزش برنامه نویسی بوسیله کودکان معرفی کردن شدربات هوشمند تحویل ودیعه فورد رونمایی شدچرا فیسبوک در صنعت رباتیک تحقیقات می کند؟

شاید دوست داشته باشید:

AMD Radeon VII؛ پادشاهی متاخر داخل عرصه استخراج اتریوم

Radeon VII، کارت گرافیک رده بالای اخیر AMD، نه تنها در عرصه گیمینگقوی ادا می کند بلکه ازنظر عملکرد نیز […]

سرقت کابل های مسی با شریک افراد آشنا با شبکه مخابراتی

 به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی روز یکشنبه در ورق توئیتر خود نوشت: «سرقت کابل مسی به فراگیری رسیده است، […]

برندگان و بازندگان بازار متاع در جگر ماه آینده

بوسیله گزارش ایسنا، موجودی خبری بلومبرگ تو گزارشی به معاینه چشم انداز کالاهای بنیادی دربرگیرنده نفت خام، گاز، طلا، سنگ […]