برندگان و بازندگان بازار متاع در جگر ماه آینده

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش ایسنا، موجودی خبری بلومبرگ تو گزارشی به معاینه چشم انداز کالاهای بنیادی دربرگیرنده نفت خام، گاز، طلا، سنگ آهن و مس در نیم دوم سال ۲۰۱۹ پرداخته است. برخی از عوامل تأثیرگذار بر بازارهای مواد تازه کار عوامل مشابهی خواهند بود که در نیمه نخست مشاهده شدند از جمله غوغا تجاری که میان آمریکا و چین جریان دارد. این دعوا اینک روی سیاست پولی نیز تأثیر می گذارد و بانک های مرکزی از جمله بانک مرکزی آمریکا امکان تسهیل سیاست پولی از ضابطه کاهش بها های یکروز را معاینه می کنند. کاهش مقدار های بهره موضوع مهمی خواهد حیات و به همین دلیل اظهارات هفته جاری جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا داخل مقابل کنگره به شدت مورد توجه بازارها قرار دارد.

ترفیع پرشتاب نفت خام

نفت بی تجربه تو نیم اول که سرمایه گذاران بوسیله تقویم نگرانی ها نسبت به مطالبه برای نفت، تأثیر نمو تولید آمریکا، تشدید تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران و کاهش تولید داوطلبانه اوپک و متحدانش محتوی روسیه پرداختند، رشد چشمگیری داشت. نفت برنت پس از این که در اواخر آوریل بوسیله سرحد ۷۵ دلار صعود کرد، ژوئن را در قیمت حدود ۶۴ دلار پشت روال گذاشت و ۲۴ درصد رشد علامت داد که نیکوترین عملکرد نیمه اول سال نفت برنت از سال ۲۰۱۶ به این طرف بود.

اوپک و متحدانش در دوم ژوئیه با تمدید اصلاح کاهش تولید تا سرانجام سه ماهه مطلع سال ۲۰۲۰ موافقت کردند. بها زیاد از پیمانه پایبندی این گروه به توافق کاهش تولید در نیمه فاتحه سال میلادی جاری، تأثیر وقار در رشد مقدار نفت داشت. پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و گره می تواند عامل بزرگ رطوبت باشد و روی دیدگاه سرمایه گذاران در خصوص دورنمای مصرف نفت خام تأثیر بگذارد. اقدام احتمالی ایران برای مسدود کردن تنگه هرمز اندوه عامل دیگری خواهد بود که میدان نفت را مافوق تأثیر قرار می دهد. تحلیلگران قیمت ۷۰ دلار داخل هر بشکه برای نفت برنت در سه ماهه چهارم پیش دماغ کرده اند.

طلا و درخشندگی دوباره

طلا تو عاقبت نیم نخست سال ۲۰۱۹ درون بالاترین پیمانه خود در شش سال گذشته بسته شد. نگرانی ها نسبت به رشد اقتصادی شدت پدیدار کرده اند و باعث شده اند بانک های مرکزی سیاست پولی ملایم لطافت در پیش بگیرند. چشم انداز کاهش ارزش های بهره و تدابیر محرک مالی جدید نشان می دهد طلا همچنان فضای بیشتری برای افزایش ارزش خواهد داشت و تا اینکه با حیات آمار اشتغال اخیر آمریکا که بهتر از پیمانه مطلوب بود و باعث شد اندکی از درخشش طلا کاسته شود.

عامل دیگری که از سیلان افزایشی زر پشتیبانی می کند، سخت گیری نهضت های تجاری و ژئوپلیتیکی است که تقاضا برای خرید مایملک های امنیت را استحکام کرده و باعث ورود میلیاردها دلار تنخواه گذاری به صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس شده که تحت پشتوانه زر استراحت دارند. بانک گلدمن ساکس پیش دماغ نرخ ۱۲ ماهه برای طلا از ۱۴۲۵ دلار به ۱۴۷۵ دلار تکثیر داده است. قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون، ۹.۵ درصد نمو علامت داده است.

دوران بغرنج مس

مس پس از رشد قوی که تو آغاز سال ۲۰۱۹ تحت تأثیر تقاضای قوی و عرضه محدود معدنی داشت، برای کبد ماه نخست سال به عذاب رشد ارزش ثبت کرد. این فلز از رکورد بالایی که داخل آوریل به آن صعود کرد و بالاترین حد در ۹ ماه گذشته بود به دلیل نگرانی ها نسبت به پیامدهای منفی جنگ تجاری آمریکا و گره بر نمو صرفه جویی جهانی، حدود ۱۱ درصد افت بها داشته است.

گروه مطالعات بین المللی مس پیش دماغ کرده است مصرف مس امسال ۱۸۹ هزار پیکر بالاتر از نمونه تولید باشد. شرکت کودلکو که بزرگترین معدن کار مس داخل دنیا است ماه گذشته اخبار کرد تقاضای گره برای این فلز قوی مانده و زکام اخیر قیمت توجیهی ندارد. گلدمن ساکس انتظار دارد سرمایه گذاری در شبکه برق، تکمیل بناء ها و تدابیر محرک احتمالی برای زیرساخت درون چین، از مقدار مس حمایت یواش و این فلز به ۶۷۰۰ دلار تو هر تن برسد که ۱۲ درصد والاتر از بها انتهای ژوئن خواهد بود.

خار ها و حجر آهن

سنگ آهن با رشد ارج بیش از ۶۰ درصدی در نیمه نخست سال ۲۰۱۹، برنده بلامنازع بازارهای کالا بود. این افزودن ارج دون تأثیر محدودیت ارائه از لفظ برزیل و استرالیا و رشد تقاضای چین روی داد و به منفعت باهم اتحاد کردن های معدنکاری ریوتینتو و بی اچ جای پا کامل شد و تمامی گریدهای حجر آهن افزایش قیمت داشتند.

با این حال نیم دوم سال ممکن است برای خریداران بازار عقل آهن حساس تر باشد زیرا مدل نمایش به خصوص از سوی برزیل احتمال دارد افزایش معلوم کند و تنخواه گذاران شان حجر آهن دپو شده درون بنادر گره را برای تجسس مقیاس تقاضای این میدان پیگیری خواهند کرد. بانک مورگان استنلی پیش بینی کرده است ارج عقل آهن در سه گانه ماهه چهارم در نتیجه ازسرگیری عرضه ایستا شده شرکت واله، رشد تولید چروک و افت تقاضای چین، به ۹۰ دلار داخل هر هیکل کاهش فاش خواهد کرد.

گاز از اغتشاش رد می شود؟

خریداران گاز طبیعی امیدوارند شرایط آب و آسمانی به کمک این راسته بیاید که مقدار های آن به دلیل سیل نمایش محموله های سرگین طبیعی لطمه دیده است. آسیا و اروپا شاهد افت حدود ۵۰ درصدی ارج ها بودند در حالی که قیمت گاز تو آمریکا بیش از ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد. گناهکاران اصلی، کارخانه های جدید تو استرالیا و آمریکا هستند که میزان نمایش مدفوع غریزی را سریع العمل مرطوب از نمونه تقاضا افزودن داده اند. با لبریز شدن مخازن خریداران بزرگ درون آسیا، محموله ها بوسیله سوی اروپا تغییر جهت دادند تا این که شرایط این منطقه نیز بوسیله اشباع عرضه رسید.

اشباع عرضه ارج ها را پایین بنده است و بوسیله همین دلیل ممکن است کارخانه های متاخر ال ان جی تو آمریکا ناچار شوند داخل نیمه دوم سال تولیدشان را موقتاً متوقف کنند مگر این که سرمای شدید زمستانی ادعا را بهبود دهد. اگر چنین اتفاقی روی ندهد اوضاع درون سال آینده بدتر خواهد بود.

از سال آینده مقررات متاخر داخل خصوص سوخت سفینه ها و لزوم کاهش آلایندگی آنها اجرایی می شود و نصف دوم سال دون تأثیر این موضوع استراحت خواهد داشت و کشتی داران، بنادر و تولیدکنندگان به آماده سازی می پردازند. مقررات موسسه بین المللی دریانوردی پالایشگاه ها را ملزم خواهد کرد بنزین های کاملاً جدیدی تولید بطی ء که از این پس مورد مطالبه خواهند وجود.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

کاظمی: بانک ها تولید ملی ما را ایستا کردند

محمد کاظمی درون گفت وگو با ایسنا، با اشاره به موانعی که می تواند سد رویه امان از تولید ملی […]

پردازنده گرافیکی AMD Navi 23 احتمالا به فناوری Ray Tracing مجهز می شود

براساس ادعاهای برخی رسانه ها به نقل از منابعی مؤثق، تراش ی گرافیکی نسل بعد AMD که فعلا با کدنام […]

انتشار ابتدایی ویدئو از نحوه شکل گیری ویروس ها

استیناف نو ی دانشمندان دانشگاه هاروارد بینش جدیدی را درمورد چگونگی مبارزه با ویروس ها و مهندسی ذراتی که بوسیله […]