<br /> <b>Warning</b>: file_put_contents(logs/1567204687-5416-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in <b>/home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php</b> on line <b>32</b><br /> آیا فهم تقلبی می تواند مالک معنوی یک ابتکار باشد؟

admin دسته‌بندی نشده

Warning: file_put_contents(logs/1567204686-9164-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php on line 32
یک تیم پژوهشی دعوی می کند که سیستم فهمیدن بدلی مخلوق شده توسط آن ها باید به عنوان مبتکر پا بر جا دو طرح خلاقانه شناخته شود؛ موضوعی که درصورت تحقق یک بدعت انقلابی در قانون ثبت بدعت محسوب خواهد شد.

قانون ثبت ابتکار فعلی تا اینکه در بهینه شرایط نیز بیش پیچیده محسوب می شود؛ حال پروژه ی متاخر پژوهشگران دانشگاه سری تو انگلستان می تواند به خشکی امدن ابهام بیشتر قوانین بیفزاید. «پروژه ی مخترع قلابی» حاصل تلاشی پیوسته با کمال مطلوب کسب عبث مالکیت محصولات مختار تولیدشده توسط هوش ساختگی است.

به گزارش بی بی سی، پژوهشگران توقع می کنند که یک سیستم هوش مصنوعی با صیت دابوس (DABUS) مخترع مشروع دو طرح با عناوین «سیستم مرموز ی محفظه های غذایی قفل شونده» و نیز «چراغ اعلام خطر موزون بخاطر جلب توجه» است. از این رو، پژوهشگران به نیابت از دابوس در حال تنظیم گواهی ثبت اختراع این محصولات در ادارات ثبت اختراع ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه ی اروپا هستند.

استفن تالر، مخترع دابوس نیز داخل این پروژه باهم اتحاد کردن دارد. صیت دابوس بیشتر در خلق آثار هنری سورئال باکمک شبکه ی عصبی است؛ اما توانایی های دابوس تنها بوسیله هنر محدود نمی شود. درواقع، این هوش بدلی تنها برای انجام یک وظیفه ی خاص یا حل مسائل ازپیش تعیین شده ای طراحی نشده است. تالر، جهیز ابداعی خود را نوعی «موتور خلاقیت» توصیف می درنگ که قادر است ایده هایی نو خلق بطی ء. این همان چیزی است که به صورت سنتی، یک مؤلفه ی ذهنی در فعل اختراع به احصائیه می آید. سیستم تا اینکه می تواند ایده های فعلی را با موارد پیشین داخل دیتابیس خویشتن مقایسه نرم و دریابد که ایده های جدید تا چه حد ای ابتکاری محسوب می شوند.

یک جهیز محفظه ی فراکتالی قفل شونده که توسط فهمیدن مصنوعی دابوس ایداع شده است.

تالر بوسیله همراه رایان آبوت، استاد علوم اشتی و ضابطه درون دانشگاه سری و تنی چند از همکاران دیگرش اذعان دارند که محفظه های غذایی و چراغ های هشداردهنده توسط دابوس اختراع شده اند.مقاله های مرتبط:شعور جعلی سبک نوآوری و اختراع کردن ما را همچنین دگرگونی می دهدهوش مصنوعی چگونه می تواند بصیرت را تحول دهد

 اختراع اول یک محفظه برای مواد غذایی را توصیف می کند که دارای یک طراحی فراکتالی (متشکل از فرورفتگی ها و برآمدگی های مفرط و منظم) است. یکی از مزیت های این جنس طراحی آن است که می استعداد چندین محفظه را به شکلی نیکوترین تو کنار اندوه جای گذاری کرد تا امکان حمل ونقل آسان آن ها مهیا شود. مزیت دیگر آن، امکان برداشتن و کوچیدن آسان تر محفظه ها توسط بازوهای رباتیک خواهد بود.

اختراع دوم همچنین توصیف کننده ی یک فانوس است که با الگوریتمی برگرفته از فعالیت های عصبی مسئول خلق ایده، چشمک می زند. این طراحی باعث شده که امکان عجیب گرفتن سوسوی فانوس بخاطر انسان عملا بسیار مشکل شود.

 پژوهشگران توقیف تو پروژه ی مبتکر مصنوعی در وب سایت خود آورده اند که:اگر یک دانش آموز معمولی آموزش هایی مشابه را می دید، بینش آموز بهتر از آموزگار خود می توانست بوسیله معیارهای لازم برای مخترع شدن دست یابد. در تک دابوس، ماشین بیش بهتر از یک بی نظیر معمولی می تواند رطوبت و برجستگی یک ابتکار جدید را تشخیص دهد.

پژوهشگران بر این عقیده هستند اختراع نباید تنها درون حوزه ی توانایی های آدم ها باشد. محاجه آن ها این طور است که هر ماشینی که بتواند به معیارهای لازم برای مخترع شدن دست یابد، باید به مثل یک فرد عادی، مبتکر محسوب شود. پژوهشگران نگران آن هستند که در غیاب مقررات اختراعات مرزوبوم ی فهمیدن مصنوعی، سامان های مبتکر هرگز نتوانند به حقوق مالکیت معنوی مربوط بوسیله اختراعات خود دست یابند. آن ها می گویند ماشین ها باید بتوانند مخترع ابداعات خود تلقی شوند؛ ولی نباید ارباب هیچگاه طرز گواهی ثبت اختراعی باشند. درعوض، این صاحبان ماشین ها هستند که باید مالک گواهی های ثبت اختراع تلقی شوند. استدلال آن ها این گونه است که سامان ها نباید آقا پتنت ها باشند؛ چراکه آن ها دارای یک شخصیت عرفی یا حقوق مستقلی نیستند و درنتیجه نمی توانند صاحب یک دارایی باشند.

شاید مالکان هوش ساختگی بتوانند به جای ماشین ها ی خود، سرور گواهی های ثبت اختراع تلقی شوند

آبوت در مصاحبه با بی بی سی می گوید این روزها کتاب ها یا تصاویر تهیه شده توسط هوش مصنوعی بسیار رایج شده اند؛ اما قانون کپی رایت درون آمریکا عزب برای نویسندگان سنتی متناسب استفاده است. او می افزاید:داخل چنین شرایطی دفاتر ثبت ابتکار به شما خواهند گفت که داخل غیاب یک شخصیت پا بر جا که معیارهای صلاحیت یک مخترع انسانی را داشته باشد، نخواهید توانست یک اختراع را به ثبت برسانید. اگر یک هوش مصنوعی داخل آینده بتواند بوسیله ضابطه ای مثل با ما چیزها را بدعت کند، کل جهیز فعلی مالکیت معنوی مختل خواهد شد.

یکی از سخنگویان اداره ی ثبت ابتکار اتحادیه ی اروپا می گوید که هوش تقلبی تنها یک ادوات است که توسط مخترعان انسانی تک استعمال استراحت می گیرد و اعمال هرگونه تغییری در این منطق، عواقبی فراتر از قانون ثبت ابتکار خواهد داشت؛ عواقبی که مادون گیر حقوق نویسندگان پایین تر روال کپی رایت، مسئولیت مدنی و حفاظت از داده ها خواهد شد.

این موضوعی بیش هیجان انگیز است که معلوم نیست تو نهایت به کدام سمت وسو سوق خواهد یافت؛ ولی پیش بینی می شود که جریان فعلی بخاطر روال گذاران امری زمان بر خواهد بود وممکن است تا اواسط دهه ی ۲۰۲۰ نیز به درازا بکشد. اگر به رغم درستی ادعاهای مطرح شده، پروژه ی مبتکر مصنوعی درنهایت با شکست مواجه شود، ممکن است با شرایط زیاد عجیب و پیچیده ای در دنیای ثبت اختراعات مواجه شویم.بیشتر بخوانید:پیکسل واچ گوگل فراهم بوسیله دوربین خواهد بودچرا ادراک مصنوعی نباید به جای مردم ها بنویسد؟دولت با تشکیل مرکز ملی مالکیت فکری موافقت کردکیبورد سرفیس پرو مصنوع زیرفون و سبک تیز می شودIBM داخل سال ۲۰۱۸ زیادترین تعداد پتنت را ثبت کرده است

شاید دوست داشته باشید:

کارت گرافیک MX450 انویدیا ۳۳ درصد سریع مرطوب از MX350 است

پردازنده های گرافیکی سری MX انویدیا غلبه پردازشی بسیار زیادی ندارند و برای اهداف گیمینگ به امر نمی روند؛ بنابراین، […]

ناظران در شورای معادن ۱۰ استان گلچین شدند

بوسیله گزارش ایسنا، امیرحسین قاضی زاده هاشمی کارپرداز مهتر محفل در مجمع مشهود امروز (چهارشنبه) اسامی اعضای ناظر در شورای […]

کارت های نامشخص انویدیا؛ گیگابایت اطلاعاتی از RTX 3060 Ti و دو مدل دیگر را افشا کرد

AAانویدیاGHAROOOONGHAROOOON در سه گانه ماهه ی پایانی سال ۲۰۲۰ بسیار پرکار و انواع پردازنده های گرافیکی امپر خود را عرضه […]