<br /> <b>Warning</b>: file_put_contents(logs/1568468167-8811-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in <b>/home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php</b> on line <b>32</b><br /> انتقال پروژه های دفاعی به شریک شدن های دانش بنیان/تلاش بخاطر استفاده از توانمندی های داخلی

admin دسته‌بندی نشده

Warning: file_put_contents(logs/1568468167-1433-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php on line 32
به گزارش ایسنا، دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم امضای تفاهم روزنامه مشارکت مشترک معاونت علمی و فناوری بزرگواری جمهوری با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به باهم اتحاد کردن وزارت دفاع با شرکت های بصیرت بنیان، افزود: در وزارت دفاع سعی می شود تا کمینه بیدار مملکت تولید شود و فعالیت های خود را به شریک شدن های دانش بنیاد واگذار کنند.

وی با اصرار بر این که نوآوری داخل باهم اتحاد کردن های دانش اساس ساختن می شود نه سیستم های دولتی، اظهار کرد: اگر نوآوری می خواهیم، یکی از متد های آن محول شدن کارها بوسیله شرکت های دانش بنیان بخش خصوصی است که این اتفاق داخل وزارت دفاع صورت داده است.

ستاری، وزارت دفاع را یکی از وزارت مسکن های پیشرو در ماخذ انبازی با شرکت های دانش شالوده دانست و یادآور کرد: این کار به گونه ای است که بسیاری از شرکت های خرد مبنا که کسی به آنها توجه نمی کرد، وزارت دفاع با آنها شرکت داشته است و امیدواریم با بسته شدن این تفاهم نامه این بخش در وزارت دفاع تقویت شود.

معاون علمی رییس جمهور ادامه داد: همانطور که سرریزهای فناوری وزارت دفاع در بخش های خصوص وارد می شود، از پشت آن نیز صادق است؛ یعنی ما خزانه ای از فناوری ها داخل انبازی های دانش بنیان و بخش های مخصوص داریم که هر چند که این فناوری ها با کمال مطلوب دفاعی تولید نشده اند، ولی دارای کاربردهای دفاعی هستند و با انعقاد این تفاهم نامه تقلا داریم تا از این قابلیت ها تو حوزه دفاعی استفاده کنیم.

ستاری خاطرنشان کرد: بر این اساس حوزه دفاعی سرزمین می تواند پروژه هایی که جنبه محرمانگی ندارند، به این شرکت ها واگذار کند؛ ضمن آن که از فناوری های تولید شده داخل حوزه هایی چون سلول های بنیادی و علوم شناختی درون مملکت دفاع بهره مند شوند.

کمک علمی رییس جمهور همچنین به تعهدات طرفین در این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: مستمری معاونت علمی توسعه فناوری تو حوزه های نمونه سازی و سرمایه گذاری به خشکی امدن روی فناوری هایی است که برای اولین بار تولید می شوند.

وی پوشش ریسک شرکت های دانش بنیان را از دیگر مسئولیت های این معاونت نام برد و گفت: از سوی دیگر توسعه میدان در اختیار وزارت دفاع فراغت دارد و بر اساس این تفاهم روزنامه در این حوزه ها تنخواه گذاری می شود.

ستاری همچنین پافشاری کرد: حوزه دفاعی یک حوزه کاملا تحریمی است و ما جز اتکا بوسیله نیروی انسانی خودمان، اتکای دیگری نداریم.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

چرا ما مردم ها مشت بوسیله خلق هنر می زنیم؟

یکی از عرصه های تجربه بشری که بوسیله دیدن مشابه دیگری بخاطر آن در صنع نداریم، هنر است. تصور یک […]

ماراتن هم جوشی هسته ای؛ چرا برنده این رقابت تمامی ساکنان سیاره خواهند بود؟

اعتقاد بسیاری از مردم این است که انرژی هم جوشی (گداخت)، یکی از منابع کارمایه پاک، ارزان، ایمن و فراوان […]

کارت های گرافیک GeForce GTX 1650 Ti در راه هستند

گفته می شود انویدیا مشغول آماده سازی یک کارت گرافیکی متاخر و مبتنی بر معماری تورینگ است؛ این کارت GeForce GTX […]