دایره معیار حیات “ضایعات در گندم” را تایید کرد

admin دسته‌بندی نشده

امروز داخل بخشی از این مجمع مرندی عزیز بود ضایعات تو سیستم خرید تضمینی غله را تایید کرد و گفت: وارسی های ما نشان می دهد که در خرید تضمینی گندم در مواردی بخاطر اینکه بتوانند پول بیشتری از خریدار غله قبض کنند، گندم را با ناخالصی هایی مخلوط کرده اند؛ من درون بازدیدی که از یکی از کارخانه های آردسازی داشتم این موضوع را از نزدیک دیدم ولی به برهان اینکه سازمان ملی مدل مسئول بازرسی بر کیفیت گندم نیست، از نمونه کنجکاو آن اطلاعی ندارم.

معاون بازرسی بر اجرای معیار سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه اداره ملی معیار درباره این موضوع فرمان نکرده و گزارشی ندارد، درباره مدل این ناخالصی ها درون گندم اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: سازمان ملی میزان فقط مدل فلزات وزین و مایکوتوکسین ها در گندم وارداتی را؛ کنترل می نرم.

بوسیله گزارش ایسنا، برهان این اظهارات معاون اداره ملی نمونه مبنی بر لیس تهیه گزارشی از سوی میزان در این رابطه، این است که طبق سر موسسه ملی استاندارد ایران مسئولیتی در زمینه نظارت پیاده شدن کیفیت گندم نداشته و  به گفته غلامرضا امینی – مدیرکل دکه نظارت پهلو اجرای استاندارد صنایع غیرفلزی این سازمان – ” گندم سرگشاده هنجار مقیاس اجباری نیست و موسسه ملی مدل هیچگاه کنترل و نظارتی بر موضوع گندم نداشته و در این ارتباط مسئولیتی بر عهده داری این سازمان نیست؛ بلکه متولی اصلی محصولات کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی است و بررسی ها و کنترل ها پهلو گندم درون موسسات تحقیقاتی و آزمایشگاه های وزارت جهاد زراعت انجام می شود”.

وی همچنین گفته بود که” با توجه بوسیله اینکه راه اندازی ملی استاندارد درون مملکت واحدهای های تولیدی فعالیت دارد و گندم ماده ابتدایی واحدهای آردسازی است، این واحدها را موظف کردیم که از گندم منطبق پیاده شدن استاندارد داخل فرایند تولید استعمال کنند، چراکه اگر غله دارای استانداردهای کیفی پایین تری باشد، هزینه و لمحه یدکی را بوسیله کارخانه های آرد تحمیل خواهد کرد”.

در امتداد این نشست خبری، معاون نظارت کنار اجرای میزان سازمان ملی معیار ایران درون پاسخ بوسیله ایسنا درباره اینکه کدام نهاد باید بوسیله موضوع وجود ضایعات داخل گندم خرید تضمینی، رسیدگی کند؟ تصریح کرد: مسئولیت این موضوع با وزارت جهاد کشاورزی و اداره غله است که خرید تضمینی غله را ادا می دهند، چرا که اگر مدل تلفات به درستی اعلام شده باشد، این پول از یقه مردم به نفع عده ای از فروشندگان گندم تمام می شود.

مرندی مقدم نیز درباره تاثیر بود ضایعات درون گندم بر سلامتی استفاده کنندگان، اظهار کرد: این موضوع ارتباطی به کیفیت گندم ندارد. داخل گندم مقداری سنگ و آشغال است که در کارخانه های آردسازی الک می شود. البته غله سرگشاده استاندرد قهری نیست و سازمان ملی مقیاس هیچگاه نظارتی بر آن ندارد.

این اظهارات در حالی است که هفته گذشته رییس کانون هم گذاری های صنایع غذایی ایران در گفت گو با ایسنا موضوع بود فسادی گسترده داخل سیستم خرید تضمینی گندم را مطرح کرد و گفت که “دلالان سالانه ۷۰۰ هزار تن ضایعات همچون شن و مقبره و ضایعات گندم به ارج ۱۰۰۰ میلیارد تومان را بوسیله عنوان گندم وارد پروسه فروش و فروش و تحویل غله به دولت می کنند؛ اما پاسخ وزیر جهاد کشاورزی بوسیله هشدارها نسبت بوسیله این موضوع این بوده که “اشکالی ندارد، به یقه برزگر می جوی”.

به گفته محمدرضا مرتضوی، “طبق قانون در فرایند خرید تضمینی گندم برای جلوگیری از تحویل تلفات و ریگ و خاک همراه گندم، باید از توری مدل ۲۰*۲ استفاده کنند اما مسوولان مربوطه بخاطر آنکه سرکشی خودشان را بپوشانند، به جای استفاده از توری استاندارد از توری غیر نمونه ۲*۲ که ضایعات و شن و خاک را از خود گذر نمی دهد، در مراکز خرید گندم استفاده می کنند”.

سه روز بعد از این اظهارات وزارت جهاد کشت برای تکذیب این موضوع در جوابیه ای که برای ایسنا ارسال کرد اعلام کرد که “امسال نیز متشابه همه سال های گذشته از ابزار عبرت (الک) مشابه استفاده شده است و… وجود ناخالصی نامتعارف در گندم خریداری شده و ترکیب آن با خاک، ادعایی کاملا کذب بوده، صحت نداشته و قویا تکذیب می شود”؛ این درون حالی است که مدیرکل اداره ملی استاندارد پیشتر به ایسنا اطلاع دادن کرده حیات که توری (الک) گندم مورد استفاده در فرایند بیع تضمینی گندم، با میزان ملی ایران انطباق ندارد.

زمان حال معاون نظارت کنار اجرای معیار دایره ملی استاندارد ایران نیز وجود تلفات در گندم خرید تضمینی را از کار افتادن کرده و وزارت جهاد کشاورزی را مسئول استفهام به این مسئله دانسته است.

امروز (دوشنبه) مجمع خبری وحید مرندی بزرگوار – دستیار بازرسی کنار اجرای استاندارد اداره ملی مقیاس ایران – در محل این راه اندازی برگزار شد.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

کارت گرافیک MX450 انویدیا ۳۳ درصد سریع مرطوب از MX350 است

پردازنده های گرافیکی سری MX انویدیا غلبه پردازشی بسیار زیادی ندارند و برای اهداف گیمینگ به امر نمی روند؛ بنابراین، […]

ناظران در شورای معادن ۱۰ استان گلچین شدند

بوسیله گزارش ایسنا، امیرحسین قاضی زاده هاشمی کارپرداز مهتر محفل در مجمع مشهود امروز (چهارشنبه) اسامی اعضای ناظر در شورای […]

کارت های نامشخص انویدیا؛ گیگابایت اطلاعاتی از RTX 3060 Ti و دو مدل دیگر را افشا کرد

AAانویدیاGHAROOOONGHAROOOON در سه گانه ماهه ی پایانی سال ۲۰۲۰ بسیار پرکار و انواع پردازنده های گرافیکی امپر خود را عرضه […]