اختلالات روانی شایع درون «کاربران اینستاگرامی» را بشناسید

admin دسته‌بندی نشده

ایسنا نوشت: گوهریسنا انزانی بیان کرد: برخی تحقیقات و پژوهش های صورت خمود نشان می دهد که اپلیکیشن اینستاگرامبه عنوان شبکه مهم و تاثیرگذار کنونی شناخته شده است، زیرا افراد با سطوح آگاهی و شرایط سنی مختلف می توانند در کوتاه ترین زمان به اینترنت وصل و از این شبکه کاربرد کنند این درحالیست که محتوای تصاویر منتشر شده تو این شبکه مدنی اثرات شدیدی کنار تمامی جنبه های فکری- هیجانی- جسمی و رفتاری کاربران خلق کردن می کند، بدون آنکه آنها از اثری که بر ذهنشان ابداع می شود آگاه باشند.

وی با اقرار اینکه کاربران اینستاگرام باید در کاربرد از این شبکه هوشیار باشند، افزود: این روزها افراد مشغول بوسیله اختلالات شخصیتی و دیگر اختلالات روحی، در اینستاگرام اقدام بوسیله ساخت ورق هایی می کنند که آثار انقلابی سیلان شدیدی روی دنبال کنندگان این ورقه ها باقی می گذارد این درحالیست که این افراد هیچ تفاوتی نسبت به سایر افراد ندارند، اما تقلا می کنند خود را زیبا، باهوش و از نظر طرز کار مظفر نشان دهند و ظاهر جذابی داشته باشند. آنها داخل حقیقت با ناراحتی و نقص زیبنده توجه در عملکرد اجتماعی شغلی و خانوادگی مواجه هستند، مشکلات خود را نمی شناسند و رفتارشان را کاملا عادی می دانند و حتی می توانند بخاطر مخاطبان خود مشکلات جبران ناپذیری را خلق کردن کنند.

این روانشناس در ادامه ضمن توضیح اختلالات جریان رایج درون برخی کاربران شبکه اینستاگرام، گفت: ابتلا بوسیله اختلال بدشکلی شایع ترین اختلال روانی است که این روزها داخل شبکه های اینستاگرامی مشاهده می شود. مبتلایان به این اختلال، ذهن خود را نسبت به یک یا چند نقص خیالی در متد معنوی خود مشغول می کنند. در آینه نگریستن مکرر، افراط درون آرایش و پوشش، ورزش ها و جراحی های متجاوز زیاد، تغییر اثر جزیی پوست، هراس از زشتی بدن یعنی تمرکز بر یک یا چند بخش بدن، تغییر مکرر شکل و مقایسه پیدا خود با سایرین که باعث نقص قابل توجه در کارکردهای آنها می شود از فردی های بارز آنها محسوب می شود.

بوسیله گفته انزانی، مبتلایان به اختلال بدشکلی دچار کمال گرایی هستند؛ تکیه گاه به وقت پایین آنها باعث می شود بوسیله جراحی های خطرناک تزیین روی آورند. تحقیقات علامت می دهد که حدود ۲.۵ درصد از زنان و ۲.۲ درصد از مردان مشغول به اختلال بدشکلی هستند و صفحه های زیادی نیز در اینستاگرام دارند.

این روانشناس با رمز بوسیله اینکه اختلال زشتی اغلب از ۱۲-۱۳ سالگی شروع می شود، اظهار کرد: عوامل محیطی، غفلت والدین، آزار دیدن کودک، والدین وسواسی، مشکلات و اختلافات خانوادگی، طلاق، اعتیاد و… می تواند علت بروز این اختلال شود. تقریبا همه افرادی که دچار این اختلال هستند گاهی دچار مشکلات مدنی شده و سالها خویشتن را در ساختمان بردگی می کنند، ولی شبکه های مدنی برای آنها فرصتی است تا بتوانند از این روش با سایرین ارتباط برقرار کنند.

بنابر اظهارات انزانی، مردان مبتلا به اختلال زشتی در قالب وزنه زنی زیاد، استفاده از پودرها و مکمل های غذایی، زیاده روی در رژیم غذایی ( یعنی تا حد آسیب رساندن بوسیله بدن خود پیش بروند)، از محدودیت بارز آنهاست. آنها از آرامش درونی بسیار پایینی برخوردارند و تصور می کنند دیگران ظاهرشان را به استهزا می گیرند لذا با دستیار بطی ء ادوات فتوشاپ تمامی محدودیت های خود را تحول می دهند تا از این راه التهاب و افسردگی خود را کاهش و خود را با توکل به وقت نشان دهند.

وی در امتداد اختلال دو قطبی را یکی دیگر از اختلالاتی معرفی کرد که به نظر می رسد در اینستاگرام مشاهده می شود. 

او گفت: مبتلایان بوسیله این اختلال معمولا تو دوره های شیدایی دچار خلق مهارگسیخته، سرخوش، تحریک پذیر و ایفا فعالیت های زیاد نابه هنجار می شوند. حداقل سه تک از نشانه هایی متشابه افزایش اعتماد بوسیله نفس، خودبزرگ بینی، کاهش نیاز به خواب، پرحرفی بیش از اندازه (لطیفه گویی بی حد، بازی با کلمات، حرکات مبالغه آمیز نمایشی، اطوارهای افراطی، رفتارهای غضبناک، پرش افکار، حواس پرتی،) افزایش فعالیت هدفمند و بی قراری مسئله و حرکتی (مثل گفت وگوهای متعدد و همزمان) افراط درون فعالیت های ناگوار داخل آنها مشاهده می شود که این نشانه ها درون نهایت علت نقص قطعی داخل راندمان اجتماعی و شغلی آنها می شود.

این روانشناس همچنین اختلال شخصیت ضداجتماعی را نیز یکی دیگر از اختلالاتی معرفی کرد که در شبکه های اجتماعی به کرات مشاهده می شود.

وی با پیش روی اینکه اختلال شخصیت ضد اجتماعی از ۱۵ سالگی بروز می یابد، تاکید کرد: مبتلایان بوسیله این اختلال به کرات حقوق دیگران را بی سابقه می گیرند و باطل سازی می کنند. افرادی که حداقل سه سنخ از رفتارهایی شبیه ناتوانی داخل پیروی از هنجارهای اجتماعی، فریب کاری، کذب گویی، استفاده از اشتهار مستعار بخاطر نفع شخصی، تکانشی بودن، تحریک پذیری و پرخاشگری زیاد، بی پروایی و بی ملاحظگی نسبت به امن خود و دیگران، رانندگی با سرعت غیرمجاز، مجذوب کردن های مکرر، همدلی پایین، ورود بوسیله روابط جدید، خودرایی و از خود راضی بودن، خواست بوسیله مصرف مواد مخدر، ابتلا بوسیله اختلال کردار در دوران کودکی، چرب زبانی زیاد و حرافی را از خود بروز می دهند دچار این اختلال هستند. 

بوسیله گفته انزانی، حدود دو تا ۳.۳ درصد مردان دچار اختلال شخصیت ضداجتماعی هستند. عموما خانواده این افراد دچار اختلال شخصیت و سوءمصرف مواد تریاک هستند و در ایستگاه اقتصادی و اجتماعی پایینی فراغت دارند. همچنین آزار جنسی داخل عهد کودکی، فرزندپروری بی سکون و شیوه تربیتی متناقض نیز می تواند ابتلا به این اختلال را افزایش دهد.

این روانشناس در ادامه با اشاره به اختلال شخصیت نمایشی پافشاری کرد: توجه طلبی بی نهایت از اوایل بزرگسالی، از بارزترین محدودیت این اختلال محسوب می شود. از دیگر ویژگی های این اختلال می توان بوسیله زمانی که مورد توجه نباشند، بیش نگران می شوند، درون تعامل با دیگران رفتار نامناسبی از خود ابراز می دهند، رفتارهای تحریک کننده و اغواگر جنسی و عشوه گری بالایی از خود بروز می دهند، هیجانات سطحی و بسیار متغیری دارند، زمان و انرژی زیادی را صرف لباس و زیور خود می کنند، کلی گویی دارند، تظاهر و اغراق در اظهار هیجانات آنها و… از فردی های آنهاست. داخل صورتی مشاهده پنج تک از علائم مذکور نشان دهنده ابتلا به اختلال شخصیت نمایشی است که البته باید این نشانگان توسط متخصصین بررسی و از برچسب گذاری خودداری شود.

وی با اشاره به اینکه ابتلا به اختلال شخصیت نمایشی در زنان بیش از مردان است، گفت: نقش بازی کردن های بیش همراه با روابط مملو دردسر تو بین مبتلایان به این اختلال به کرات مشاهده می شود همچنین از خودکشی های مجدد نمایشی بخاطر جلب توجه استفاده می کنند.

انزانی تو دنباله با اشاره بوسیله اختلال مرزی پیش روی کرد: مبتلایان به این اختلال مجاهدت می کنند توسط اطرافیان طرد نشوند، رفتارهای آشفته هویت، اتلاف و سوء مصرف مواد مخدر و الکل و ابراز رفتارهای پرخطر، احساس پوچی، پندار کردن به مسائل ناگوار، عاطفه خوف خفیه و غضب از ویژگی های بارز آنهاست. این اختلال نیز از دیگر اختلالات شایعی است که داخل برخی کاربران شبکه اینستاگرام مشاهده می شود.

وی درون پایان به والدین توصیه کرد که اگر فرزندشان به افرادی (که سعی دارند در فضای رمزی خود را زیبا، باهوش و از دیدن موثر موفق نشان دهند و معنوی جذابی داشته باشند) صدای زیر مردانه پدیدار کرد خواه چنانچه فرزندشان رفتارهای این چنینی را از خود بروز داد، بخاطر جلوگیری از ابراز شاق های فعالانه روحی، فرزندشان را بوسیله سرعت بوسیله مشاوران و روانشناسان متخصص ارجاع دهند.  

شاید دوست داشته باشید:

رآکتورهای هسته ای ساخته شده با فناوری چاپ سه گانه اینده به زودی از راه می رسند

هسته ی رآکتور هسته ای یکی از محیط های نامعمول ساخت انسان روی زمین است و دانشمندان به تازگی دریافته […]

پر دانلودترین اپلیکیشن های جهان را بشناسید

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و بوسیله نقل از ایسنا، آمار و گزارش های منتشر شده در وبسایت gsmarena نشان می دهد […]

ارتقای رایگان اینترنت خانگی به ۱۶ مگابیت | جزئیات وعده جدید وزیر ارتباطات

به گزارش همشهری آنلاین، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در صفحه توییتری خود از ارتقای مجانی مشترکان خانگی اینترنت شناسایی […]