انتشار ابتدایی ویدئو از نحوه شکل گیری ویروس ها

admin دسته‌بندی نشده

استیناف نو ی دانشمندان دانشگاه هاروارد بینش جدیدی را درمورد چگونگی مبارزه با ویروس ها و مهندسی ذراتی که بوسیله نعوظ خود به خود تولید می شوند، فراهم می درنگ. نتایج این پژوهش در مجله ی Proceedings of the National Academy of Sciencesمنتشر شده است. وینوتان مانوهاران، استاد فیزیک و مهندسی شیمی دانشگاه هاروارد می گوید:زیست شناسی ساختاری توانسته است ساختار ویروس ها را با وضوع شگفت انگیز و تا سطح اتم های موجود داخل هر پروتئین نشان دهد. اما ما هنوز نمی دانستیم که این ساختار چگونه خود را تولید می بطی ء. تکنیک ما اطلاعاتی درمورد نحوه ی تولید ویروس ها حاضر کرده و مسیرها و فرایندهای مرتبط با تولید ویروس را با جزئیات کمّی نشان می دهد.

مانوهاران و همکارانش روی ویروس های دارای RNA تک رشته ای تمرکز کردند. این نوع ویروس ها، کثرت ترین سنخ ویروس های روی زمین هستند. در انسان ، RNA ویروس ها مسئول بلای ناگهانی هایی مانند تب نیل غربی، گاستروآنتریت، بیماری دست، پا و دهان (HFMD)، فلج اطفال و سرماخوردگی معمولی هستند. این ویروس ها بسیار ساده اند. ویروسی که مانوهاران و همکارانش آن را مورد بررسی قرار دادند و باکتری ای کولای (اشریشیا کُلی) را آلوده می کند، حدود ۳۰ نانومتر قطر دارد و دارای یک قطعه ی RNA حاوی حدود ۳۶۰۰ نوکلئوتید و ۱۸۰ پروتئین همسان است. پروتئین ها خود را در محظور شش ضلعی و پنج ضلعی با قاعده می کنند و ساختاری مثل توپ فوتبال را در حوالی RNA تشکیل می دهند که کپسید نامیده می شود. چگونگی مدیریت این پروتئین ها برای خلق ساختار مذکور، پرسش اصلی داخل مناسبت با تولید ویروس بود.

لکه های تیرگی که در ویدئو دیده می شوند، ویروس های انفرادی هستند. هرچه پروتئین های بیشتری به لفافه ی RNA متصل می شود، لکه ها مرموز برنده می شوند

تا این زمان، هیچ کس نتوانسته حیات که تولید ویروس را در زمان واقعی ببیند در مقابل ویروس ها و اجزای تشکیل دهنده ی آن ها متجاوز کوچک بوده و تعاملات آن ها بسیار کوفته است. پژوهشگران بخاطر مشاهده ی ویروس ها از تکنیک نوری iSCAT استعمال کردند که در آن نوری که از پیرامون یک شیء پراکنده می شود، خال ی سیاهی را در میدان بزرگ لطافت از نور خلق کردن می کند. این تکنیک ساختار ویروس را نشان نمی دهد اما حد و تبدیل آن را طی زمان نشان می دهد.مقاله های مرتبط:ویروس هایی که برای صلح و صفا بدن طرز کار هستندکشف باورنکردنی درمورد نحوه افزودن نوعی ویروسروشی متاخر برای یافتن محل اختفای ویروس HIV در بدن

پژوهشگران رشته های RNA ویروسی را بوسیله لایه ای همواره کردند و پروتئین ها را روی سطح به روانی درآوردند. سپس با استفاده از یک میکروسکوپ تداخلی توانستند ظهور نقطه های سیاه و نیز پیچیده تر شدن لکه ها و کامل شدن ویروس ها را ببینند. پژوهشگران با ثبت شدت رنگ نقاط در حال رشد، توانستند گلچین کنند که چه تعداد پروتئین هنگام زمان به هر رشته از RNA هموار می شود. مانوهاران می گوید:چیزی که ما سریعا متوجه شدیم این وجود که شدت رنگ لکه ها تو آغاز کم بود ولی ناگهان لکه ها بسیار پیچیده تر شدند (تشکیل ویروس تمام). افزایش تاریکی ویروس ها در زمان های مختلفی رخ عدل. فدایی از کپسیدها در ناچیز از یک دقیقه تولید شدند، برخی دو تا سه دقیقه زمان بردند و برخی بیش از پنج دقیقه. اما وقتی آن ها مبدا به تولید کردند، به ظهر برنمی گشتند. آن ها رشد می کردند و درنهایت ویروس کامل تشکیل می شد.

پژوهشگران این مشاهدات را با نتایج گذشته ی حاصل از مشابه سازی ها که درون آن ها دو نوع خوش نویسی تولید پیش بینی شده بود، مقایسه کردند. داخل مسیر پیش دماغ شده ی اول، پروتئین ها ابتدا به رخساره تصادفی بوسیله RNA می چسبند و پس ازآن خود را به شکل یک کپسید مرتب می کنند. تو مسیر دوم، یک مجعد ی بیش رادیکال از پروتئین ها که هسته نامیده می شود، قبل از نمو کپسید، باید تشکیل شود. نتایج تجربی با دست خط دوم معادله دارد و مورد اول را رد می کند. هسته ی ویروس های مختلف در زمان های مختلفی تشکیل می شود اما به محض تشکیل شدن، ویروس به سرعت رشد کرده و تا زمانی که بوسیله اندازه ی ارزان خود نرسد، رشدش را متوقف نمی یواش.

پژوهشگران نیز متوجه شدند که وقتی پروتئین های بیشتری روی لایه جریان می یافت، تولید ویروس ها با خطا مواجه می شد. درون واقع درون این متد از تولید ویروس ها، باید بین تشکیل هسته و نمو کپسید توازنی قائم باشد. مانوهاران می گوید:اگر هسته بی شمار نوک تیز تشکیل شود، کپسید کامل نمی تواند رشد کند. این مشاهده امکان پذیر است بوسیله ما بینشی درمورد چگونگی خلق اختلال درون فرایند تولید ویروس های بیماری زا بدهد.

اینکه پروتئین های انفرادی چگونه بخاطر تشکیل هسته گرد تیمار می آیند، مشخص نیست اما اکنون که سطر مشخص شده است پژوهشگران می توانند مدل های جدیدی را توسعه دهند و تولید را در آن مسیر مورد بررسی قرار دهند. این مدل ها همچنین ممکن است برای طراحی نانوموادی که خویشتن را تولید می کنند، مفید باشند. مانوهاران می گوید:این شهید نوع دوستی از زیست شناسی کمّی است که درون آن ما نتایج تجربی داریم که می توانند با استاندارد های ریاضی توصیف شوند.بیشتر بخوانید:وقوف منطقه ای سرشار از آب اما بدون حیاتسریع ترین مورچه دنیا ۸۵۵ میلی متر به خشکی امدن ثانیه حرکت می کنداستفاده از کریسپر به نشانی مایه کشنده ویروسبا بلاب آشنا شوید: موجود عجیبی فاقد مغز با ۷۲۰ جنستفاوت بین عفونت ویروسی و عفونت باکتریایی چیست

شاید دوست داشته باشید:

سوم سیاهه صادرکنندگان متخلف به انباره قضاییه ارسال شد

بوسیله گزارش ایسنا، برابر این فهرست، اسامی ۱۰۳۳ صادر کننده که الباقی تعهد آنها جمعا به مبلغ ۴.۹ میلیارد یورو […]

مات ناکوک پودهای قالی اردکان

هنر دست تبعه سرزمینی کویری درون مرکزی ترین نقطه ایران یعنی اردکان، با یک صد فعالیت داخل این مرزوبوم یکی […]

مشخصات متخصص کارت گرافیک احتمالی انویدیا RTX 3060 پیدا شد

انویدیا چندی پیش، سه علیه متاخر از قوم ی RTX 30 را به راسته معرفی کرد. ظاهرا روانی معرفی و […]