کشف فسیل شگفت انگیزی از کپی ها تو آلمان

admin دسته‌بندی نشده

کشف گیرایی که تو درختان می زیسته ولی روی پاهای عقبی خویشتن می ایستاده است، مدال می دهد که دوپایی (bipedalism) میلیون ها سال زودتر از چیزی که قبلا تصور می شد، ظهور کرده است. بقایای فسیل شده ی گونه ی نو کشف شده ای از یک کپی باستانی نشان می دهد که او شاید میلیون ها سال قبل از ساخت مقدماتی انسان ها، قادر بوده است که روی پاهای خویشتن راه برود. این یافته ها، ایده ی پذیرفته شده را بوسیله چالش می کشانند که «راه عدول کردن دوپایی بسیار دیرتر و درون اجداد انسان های مدرن تکامل روبرو کرده است و داشتن اسکلتی که بخاطر روش عدول کردن منظم روی دو پا سازگار شده باشد، تحدید بوسیله بی نظیر و مشخصه ی آدم تباران است». با این حال، همه ی پژوهشگران با این نتیجه گیری مقابل نیستند و هنوز ظاهر ازاله که سبع باستانی کجای درخت تکاملی کپی ها قرار دارد.

کپی تازه کشف شده با معروفیت علمی دانویوس گوگنموسی (Danuvius guggenmosi)، حدود ۱۱/۶ میلیون سال پیش تو منطقه ای که اکنون کشور آلمان است، می زیسته است. یافته های نتیجه از این پژوهش در روزنامه ی Nature منتشر شده است.

فسیل های کشف شده علامت می دهند که گرچه این موجود دارای بازوهای بلندی بوده که برای آویزان شدن از درختان کم قیمت بوده است، ویژگی های پاهای و ستون فقرات او حاکی از آن است که او احتمالا می توانسته روی دو پای خود نیز راه برود. اگر این نتیجه گیری به نعوظ عریض مورد قبول دانشمندان فراغت گیرد، می تواند معلومات جدیدی را درمورد چگونگی و زمان تکامل وضع رفتن دوپایی فراهم کند؛ چیزی که در حال مجهز یک معما است.

نخل های دانوویوس، محتوی عظم هایی است که حداقل به چهار نفر فرع دارد و در گودالی از خاک لخته شدن در بایرن کشف شده است

مردم تبار آردی کپی رامید (Ardipithecus ramidus)، با قدمتی حدود ۴/۴ میلیون سال به وضوح جزء دوپایان بوده است و نشانه هایی درمورد دو پایی داخل برخی از گونه های دارای قدمت ۶ میلیون تا ۷ میلیون سال دیده شده است. اما براساس درخت خرما های دانوویوس، بوسیله رویت می رسد که وضع عدول کردن روی دو پا قبل از جدایش انشعاب ی مردم تباران از شاخه ای که دربرگیرنده شامپانزه های مدرن و شامپانزه های کوتوله (بونوبو) می شود (حدود ۷ میلیون سال پیش)، تکامل پیدا کرده است. مادلائین بوهمه از دانشگاه توبینگن آلمان، می گوید:آن چه اینک مسائل را واقعا تیره می کند این است که چنانچه خصوصیت دوپایی مشخصه ی انسان تباران نیست، پس چه چیزی مردم تباران را ستایش می کند؟ مقاله ی ما امکان پذیر است تمجید انسان تباران را بوسیله چالش بکشاند.

بوهمه و دیوید بیگان به اتفاق همکارانشان در دانشگاه تورنتو چندین استخوان دانویوس گوگنموس را که به حداقل چهار نفر تعلق دارند، درون گودالی در بایرن پیدا کردند. فسیل ها دربرگیرنده استخوان های ران، ساق پا و بازو بود و نیز چندین عظم مشت و پا و مهره نیز وجود داشت. استخوان های پا و مهره ها نشان می دهند که این کپی روی دو پا راه می رفته است. بخاطر مثال، شکل برخی از مهره ها نشان می دهد که حصه تحتانی کمر این کپی باستانی اهتزاز و انعطاف پذیر بوده است؛ فردی که به آدم های مدرن اجازه می دهد تا در حالی که به عارض برقرار راه می روند، اعتدال خود را حفظ کنند. این کپی باستانی همچنین دارای سازگاری های مختلفی درون زانوها و مچ پاهای خود بوده است که به آن ها امکان طاقت حد را می داده است. اما بازوها، دست ها و پاهای قوی این کپی که می توانسته انشعاب ها را منیع بگیرد، موجب شده است پژوهشگران به این خراج برسند که او احتمالا داخل درختان می زیسته و سیاق منحصر به فردی نیز برای لول در دوره داشته است.مقاله های مرتبط:آدم گونه غالب؛ نگاهی جامع به تکامل و ساخت آدم خردمندکشف کوچک ترین فسیل کپی دنیا در نیستان آمازونکشف شواهدی از عمر مردم طایفه دنیسووا درون ارتفاعات تبت

جرمی دسیلوا، انسان شناس کالج دارتموث که یکی از داوران مقاله بوده است، می گوید این نتیجه گیری منطقی است. او می گوید تمامی عناصر مورد حاجت برای حرکت روی دوپا حیات دارد. نتایج این پژوهش ایده های دیگر را به چالش می کشاند و سبب ای برای انجام استیناف های بیشتر است.

فدایی از پژوهشگران درمورد این حاصل گیری متقاعد نشده اند. اسکات ویلیامز از دانشگاه نیویورک می گوید که به اندازه ی کافی استخوان سیلندر فقرات از این کپی حیات ندارد که بوسیله طور قطع نشان دهد که مقدر شدن تحتانی کمر او اهتزاز و انعطاف پذیر بوده است. سرجیو المسیجا از موزه ی تاریخچه طبیعی آمریکا تو نیویورک می گوید که نتیجه گیری درمورد لول کپی تنها براساس شکل چند عظم دشوار است. سال گذشته، او و همکارانش کشف کردند که روش مورد استفاده به وسیله ی گوریل ها برای گذر چهار دست و پا از مسیری کوهستانی، تنوع غیرمنتظره ای داشته است. او می گوید:این مساله درون وضعیت بررسی فسیل های تکه تکه و تغییر لباس یافته چالش برانگیزتر می شود.

مطالعه ی جدید، چندین هفته پس از آن منتشر شد که گروه پژوهشی دیگری که بیگان همچنین عضوی از آن ها بود، کشمکش ۱۰ میلیون ساله ای را تشریح کردند که بوسیله کپی باستانی اروپایی دیگری یعنی روداپیتکوس هانگاریکوس (Rudapithecus hungaricus) دلبستگی داشت. ویژگی های ضدیت مذکور نشان می داد که قسمت تحتانی کمر این کپی قدیمی نیز بلند و انعطاف پذیر بوده است. این کار علامت می دهد که او نیز امکان پذیر است یکی از اعضای درخت دوپایان باشد. براساس این یافته ها، برخی پژوهشگران این حدس را مطرح می کنند که شاید شامپانزه ها و گوریل های مشت پیما از یک جد دوپا تکامل صریح کرده باشند و مردم های مدرن ممکن است دوپایی را مستقیما از جانورانی مانند دانویوس گوگنموس به ارث دستگیر باشند. ولی دیوید آلبا از دایره ی دیرینه شناسی کاتالان در بارسلونا درمورد درنظر ستاندن راه رفتن دانویوس گوگنموس به عنوان حالت اولین ی متد رفتن انسان تباران بانگ می دهد. او این تعبیر کردن را مخصوصا با توجه به این موضوع که دسته بوهمه و بیگان هنوز تجزیه و انتزاع کاملی بخاطر گلچین ربط احتمالی دانویوس گوگنموس و انسان تباران انجام نداده اند، درست نمی داند.

دسیلوا می گوید فرض کردن یک خط یمین اجدای بین دانویوس گوگنموس و انسان تباران عاقلانه نیست بمنظور دانویوس گوگنموس زیاد باستانی تیز از نخستین درخت خرما های یافت شده ی مردم تباران است. البته او می گوید حتی اگر معلوم شود که این موجود در خوش نویسی دوپا شدن مردم تباران قرار نمی گیرد، این کشف اهمیت دارد در مقابل نشان می دهد که کپی ها داخل طول تکامل بیش از یک وهله خصوصیت دوپایی را کسب کرده اند. کپی دانویوس گوگنموس می تواند سرنخ هایی را درمورد شرایطی که موجب شد کپی ها روی دوپای خویشتن راه بروند، فراهم بطی ء.بیشتر بخوانید:منتخب عکس های علمی هفته از نگاه زومیت؛ از کشف دیوار گَوری در کرمانشاه تا آخرین گردنبند نئاندرتال هافسیل از ساعت هوشمند هیبریدی جدید Fossil Hybrid HR رونمایی کردکشف چسب باستانی از خاطر تیره نئاندرتال ها خبر می دهدمغزهای رشد یافته در آزمایشگاه، چگونگی جدایش انسان و میمون را آشکار می کنندکشف میراث ژنی دیرپای نئاندرتال ها و دنیسوواها داخل اهل ملانزی

شاید دوست داشته باشید:

کارت گرافیک MX450 انویدیا ۳۳ درصد سریع مرطوب از MX350 است

پردازنده های گرافیکی سری MX انویدیا غلبه پردازشی بسیار زیادی ندارند و برای اهداف گیمینگ به امر نمی روند؛ بنابراین، […]

ناظران در شورای معادن ۱۰ استان گلچین شدند

بوسیله گزارش ایسنا، امیرحسین قاضی زاده هاشمی کارپرداز مهتر محفل در مجمع مشهود امروز (چهارشنبه) اسامی اعضای ناظر در شورای […]

کارت های نامشخص انویدیا؛ گیگابایت اطلاعاتی از RTX 3060 Ti و دو مدل دیگر را افشا کرد

AAانویدیاGHAROOOONGHAROOOON در سه گانه ماهه ی پایانی سال ۲۰۲۰ بسیار پرکار و انواع پردازنده های گرافیکی امپر خود را عرضه […]