گلچین تکلیف افزایش بها سودا تضمینی گندم تا پایان آذرماه

admin دسته‌بندی نشده

در هشتم مهربانی ماه امسال نرخ فروش تضمینی گندم بخاطر سال زراعی ۹۹-۹۸ طبق مصوبه شورای صرفه جویی ۲۲۰۰ تومان اطلاع دادن شد. نرخ اعلام شده با مخالفت کشاورزان و تشکل های خصوصی حصه کشاورزی مواجه شد و مبنا ملی گندمکاران شکایت خود را در این مبنا به سازمان بازرسی کل کشور ارسال کرد.

به گفته رئیس بنیاد ملی گندمکاران، با این نرخ اطلاع دادن شده کشاورزان رغبتی به کشت گندم نخواهند داشت و تو تولید و خودکفایی این میوه مشکلاتی به بود خواهد آمد.

زمان حال پس از بخشیدن حدود دو ماه از اعلام قیمت خرید تضمینی گندم، عطاالله هاشمی – رئیس بنیاد ملی گندمکاران – در این رابطه به ایسنا گفت: امیدواری ما نسبت به افزایش ارزش خرید تضمینی گندم به دلیل ورود رئیس قوه قضاییه بوسیله این موضوع افزودن یافته و ۵۰ تا ۶۰ درصد امیدوار هستیم که این اتحاد عملی شود.

وی تو امتداد از کاهش سطح پایین تر کشت گندم وقوف قسط و گفت: ما پیش بینی کرده بودیم که پایین بودن نرخ خرید تضمینی غله جهت کاهش سطح تحت کشت شود. داخل روزهای اخیر رئیس انجمن بذرهای توافق شده طی یک نامه از ورشکستگی همدستی های این اتحادیه به ما خبر عدل و گفت که این شرکت ها بذر ارامش شده تولید کرده اند ولی خریدی در این مبنا صورت نمی گیرد.

هاشمی با اشعار اینکه سطح کشاورزی گندم نسبت به سال گذشته اندازه ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است، دنباله داد: استان های شمال غربی ملک تقریبا سطح مافوق زراعت گیرایی بوسیله خاتمه رسیده اما استان های جنوبی درون حال کشت هستند و تا یک ماه فرصت دارند با تغییر قیمت سودا تضمینی گندم، سقوط سطح کشت داخل استان های شمال غربی را برطرف کنند.

وی درون انتها افزایش کرد: پیشنهاد بنیاد ملی گندمکاران این است که گندم را به ارج پیشنهادی خودمان (۲۵۵۰ تومان) در اختیارمان بگذارند، تا دیگر لازم نباشد از خارج این هبوط را با واردات جبران کنیم؛ بلکه ما آمادگی این را داریم که داخل صورت اصلاح قیمت، یک و نیمه و تا دو میلیون تن افت غله را، از عادت انبارهای موجود داخلی تکرار کنیم.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

توضیحات جهرمی درباره مشت اندرکاران فیلترینگ و سرعت اینترنت

همشهری آنلاین -مائده امینی : اینجا همه چیز مرموز تر است؛ هنجار حقوق شهروندی در فضای مجازی راحت تر شکسته […]

کشف قدیمی ترین سکونتگاه وایکینگ ها در ایسلند

باستان شناسان مکانی کشف کرده اند که مقدور است قدیمی ترین سکونتگاه وایکینگ ها تو ایسلند باشد. بیارنی اینارسون باستان […]

بنچمارک پردازنده گرافیکی Radeon تراشه اکسینوس 1000 سامسونگ فاش شد

نخستین پردازنده ی گرافیکی سفارشی سازی شده ی سری رادئون ای ام دی (AMD Radeon) که استراحت است در گوشی های پرچم […]