لوموند: قطع اینترنت تو ایران بدوی نمونه از نظر ابهام درون جهان است

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از یورونیوز، روزنامه لوموند از قول چند پژوهشگر می نویسد که اقدامی تو این ابعاد تنها بوسیله کمک فدایی زیرساخت های از پیش آماده شده درون ایران میسر شده است.

به تالیف لوموند سه شرکت خدمات اینترنتی ایران به سرعت و ظرف کمینه از یک روز دسترسی ارتباطی ایران با جهان بیرون از عادت اینترنت را تقریبا به نعوظ کامل معادل کردند.

لوموند می نویسد که دایره ها و نهادهای دولتی و برخی بانک ها و همکاری ها درون این مدت از سر یک شبکه اینترنت ملی در ایران به فعالیت خود ادامه دادند. طراحی خاص شبکه تو ایران

«فردریک دوزه» لله مؤسسه دانشگاه پاریس ۸ و مهتر مرکز استیناف های بین لفافه ای راهبردی و ژئوپولیتیک سایبری و «ژئود» به همراه چند پژوهشگر دیگر به لوموند می گویند مبادی ارتباطی شبکه اینترنتی ایران با شبکه جهانی تنها از روال سه گانه شرکت قرص شده است اما این مبادی در سال های اخیر طوری طراحی و بازسازی شده اند که این شرکت ها بتوانند ترافیک میان درون و بیرون از شبکه را گزینش کرده و تو عارض ضرورت بوسیله طور کامل آن را ببندند بوسیله طوری که شبکه از داخل به فعالیت خود ادامه دهد.

خانم «دوزه» و همکارانش در مرکز ژئود که اینترنت ایران مطالعه کرده اند، با یادآوری این که اینترنت شبکه ای دربرگیرنده شبکه های مستقل بی احصائیه همواره به تیمار است، می گویند این شبکه ها از عادت مجموعه ای از ارتباطات فیزیکی بوسیله حزن وصل می شوند که به آنها اذن انتقال بسته های حاوی داده ها را می دهد.

به گفته آنها شبکه اینترنت در ایران طوری نقشه کشی شده که کارشناسان داخلی داخل رخ لزوم بتوانند طرز هایی را که داده ها برای دخول تفویض می کنند، کنترل کرده و در صورت لزوم آنها را به رخ گزینشی ببندند.

ارتباطات تو داخل شبکه ایران غنی است و قابلیت پذیرش بالایی دارد و داده ها می توانند از طرز های بی شماری از یک شعاع بوسیله سوی دیگر بروند. ولی برعکس، دست خط رفتن داده ها بوسیله بیرون از شبکه بوسیله شدت کوچکتر کنترل استراحت دارد و عزب به چند راه محدود می شود. این در واقع نوعی از کنترل فضای مجازی داخل در یک سرزمین است و بوسیله گفته کارشناسان مورد مشاوره لوموند، تا اینکه در عصر دیجیتال اندوه جنگ را بوسیله عرصه ای جغرافیایی کشانده است. جلوتر از چین و روسیه

این کارشناسان در پاسخ بوسیله پرسش خبرنگار لوموند درون مورد شباهت وضعیت فعلی اینترنت در ایران با کشورهای دیگر قرین چینو روسیهمی گویند نصیب و قسمت چین به طور کلی روی اینترنت و تبادل داده ها با بیرون از قلمرو کنترل دارد و روسیه همچنین وعده برش از اینترنت جهانی و اسلوب اندازی شبکه ملی را داده است. اما ایران این هفته مدلل کرد که از هم اکنون در کنترل طولانی اینترنت بوسیله موفقیت دست یافته است.

پژوهشگران فرانسوی حوزه سایبری درون مورد این که آیا کشور دیگری مانند ایران تا این حد توانایی دلمه شدن کامل اینترنت ظرف ۲۴ شایسته کردن را دارد به لوموند گفته اند: «تو کشورهایی قرین فرانسهو آمریکازیرساخت شبکه اینترنتی به گونه ای است که دسترسی به آن آزاد و کاملا غیر متمرکز باشد و چرخش داده ها بوسیله سادگی انجام شود. این شبکه ها از شیوه کانال های پرشماری به سایر شبکه های گیتی متصل هستند و بنابراین دلمه شدن آن به راحتی امکان پذیر ازاله. پیمانه اینترنت داخل ایران اولین نمونه از نظر سطح شبهه درون جهان است.» نامه اینترنت نفوذ کردن قطعی اینترنت داخل پیش بینی هوای تهران رمزگشایی از شایعات درباره شبکه ملی داده ها شبکه ملی اطلاعات مکمل اینترنت است

شاید دوست داشته باشید:

روش اندازی یک منبع شریف برای آموزش درباره کروناویروس

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دانشگاه علوم پزشکی مجازی اعلام کرد: با توجه بوسیله اینکه حقیقی ترین […]

بدون تطویل | یک روزگار با تلویزیون ایران داخل روزهای کرونایی

به گزارش همشهری آنلاین، محمود صدری از مجله نگاران پرسابقه داخل تصنیف ای کوتاه با نشانی “تلویزیون ایران در روزگار […]

فناوری رهگیری پرتو RTX انویدیا؛ بررسی عملکرد یک ساله

فناوری رهگیری تلالو یا Ray Tracing از نوآوری های انویدیا در کارت های گرافیکی بود که به قیافه عام با […]