نتایج بنچمارک پردازنده های گرافیکی متاخر انویدیا فاش شد

admin دسته‌بندی نشده

کاربری در توییتر، اطلاعات جدیدی از کارت های گرافیک قبیله مربوط باینده انویدیا منتشر کرد که نتایج بنچمارک آن ها را داخل گیک بنچ نشان می دهد. کارت های متاخر احتمالا به نام سری امپر به بازار عرضه خواهند شد. اطلاعات دو کارت گرافیک در توییتر منتشر شده که ظاهرا عضوهای خانواده ی متاخر محصولات آویشن سبز هستند. البته نمی قابلیت الزاما نام امپر خواه هاپر یا هر نام دیگر را برای کارت های گرافیک جدید انویدیا تأیید کرد و تا اینکه شاید درون روزگار های پایانی عرضه، صیت آن ها تبدیل کند.مقاله های مرتبط:کارت های گرافیک سری آمپر انویدیا احتمالا هنگام کنفراس GTC 2020 معرفی کردن می شوندپردازنده های گرافیکی متاخر انویدیا ۷۵ درصد سریع برنده از نسل کنونی خواهند بود

اولین محصول کارت گرافیکی با ۷،۵۵۲ هسته ی CUDA است که ۱۱۸ پردازنده ی جریان (SM) دارد. نتایج منتشرشده مدال می دهند انگاره ی استفاده از ۱۲۸ هسته تو هر SM صحیح نبود و انویدیا در هر پردازنده ی جریان، ۶۴ هسته ی CUDA استفاده می کند. جزئیات بنچمارک سرعت پردازنده ی فاتحه را ۱/۱۱ گیگاهرتز توقع می کند که آن را در دسته ی محصولات ۱۶/۷ ترافلاپسی صبر می دهد. البته اگر مفروضات منتشرشده صحیح باشند، کارت مذکور در دسته ی صنف ای و پرچم دار صبر نمی گیرد. کارت های حرفه ای عموما ۸،۱۹۲ هسته ی CUDA دارند. اطلاعات گیک بنچ نیز ذهن ی محصول را ۲۴ گیگابایت نشان می دهد که البته باید تاحدودی با تردید و وسواس به آن نگاه کرد.

پردازنده ی مبدا امتیاز عالی ۱۸۴،۰۹۶ را داخل گیک بنچ قبض کرد که آن را ۴۰ درصد نوک تیز نم از TITAN RTX علامت می دهد. فراموش نکنید مشخصات کنونی سرعت نهایی کلاک داخل کارت گرافیک را علامت نمی دهند و درواقع، باید منتظر قابلیت های اورکلاک و افزایش سرعت کارت گرافیک اندوه باشیم. به علاوه، این امکان حیات دارد که اطلاعات منتشرشده به کارت گرافیک مخصوص دیتاسنتر متعلق باشد؛ بجای انویدیا این دسته از محصولات را عموما زودتر از دسته ی مصرف کننده به بازار ارائه می کند.

پردازنده ی گرافیکی دوم ۶،۹۱۲ هسته ی CUDA و ۱۰۸ پردازنده ی روند دارد. سرعت این نسخه ی کم مصرف نم ۱/۰۱ گیگاهرتز است و در دسته ی ۱۳/۹ ترافلاپس صبر می گیرد و درواقع، می توان آن را هم سطح کارت کنونی RTX 2080 Ti دانست. معلومات منتشرشده ذهن ی کارت دوم را ۴۷ گیگابایت تقاضا می کند که تا حدودی صحت آن را دستخوش تردید می کند. کارت دوم داخل نتایج گیک بنچ تشخیص ۱۴۱،۶۵۴ پژمان که بخشی بیشتر از RTX TITAN است.

با نگاهی جزئی تیز به اطلاعات منتشرشده از گیک بنچ، احتمال دروغ بودن آن ها کاهش می یابد. قرار بود انویدیا به زودی کارت های جدیدی بوسیله بازار عرضه کند که با زمان بندی گستردن معلومات جدید همخوانی دارد. درنهایت، معلومات منتشرشده هفت نانومتری بودن پردازنده های جدید را توقع می کنند که سرعت بیشتر کلاک را نیز درون محصول نهایی به همراه خواهد داشت.

قبلا اطلاعاتی از پردازنده های گرافیکی سری امپر انویدیا در EEC دیده شده حیات. ظاهرا تیم سبز تصمیم گرفته است استراتژی RTX خود را در محصول های آتی هم ادامه دهد و امپر آن را یک سطح اعلی می سرما. بوسیله هرحال، کارت های کنونی مبتنی پهلو تورینگ در حالت کوشا بودن رهگیری نور بازی ها را با کیفیت 1080p 30fps می توانند انجام کنند. احتمالا کارت های سری امپر و استفاده از فناوری هفت نانومتری غلبه کارت های جدید را افزایش و کاربرد نیرو را کاهش می دهد.

سرعت رشد صنعت پردازنده های گرافیگی از محاسبه گشایش سرعت و قابلیت محصولات، در سال های اخیر آن چنان رضایت مدخل نبوده است. البته AMD با حمله ی شدید بوسیله راسته و پیشرفت سریع پردازنده های خود، در قلب مدیران انویدیا ناراحتی انداخت. اکنون تیم قرمز پیشتاز بهره مندی از روش های تولید جدید محسوب می شود و داخل محصولات خویشتن از روش های تولید هفت نانومتری TSMC استفاده می کند؛ درحالی که انویدیا هنوز درون دنیای ۱۶ نانومتری به قاعده می برد. بااین همه، شواهد نشان می دهد انویدیا همچنین تو سال سیال به سمت فناوری هفت نانومتری حرکت می یواش.

ظاهرا انویدیا در پردازنده های جدیدش از فناوری هفت نانومتری EUV سامسونگ بهره خواهد برد که بازدهی بهتری درمقایسه با فناوری TSMC دارد. زمان عرضه ی محصولات نیز حدود ۹ ماه دیگر پیش بینی می شود و تأثیر آن را باید در گزارش فصل سوم انویدیا ببینیم (حدود یک سال دیگر). درنهایت، انویدیا با حیات حرکت آهسته رقابت را بخاطر AMD دشوار می کند و سعی می کند موضع کنونی خود بوسیله نشانی فرمانروای بازار پردازنده ی گرافیکی را حفظ درنگ.بیشتر بخوانید:۱۰ گوشی بزرگوار ماه فوریه از نگاه بنچمارک انتوتوجزئیات کارت های گرافیک جدید انویدیا برای لپ تاپ ها منتشر شد؛ تیک ۵۰ درصدی در عملکردسامسونگ گلکسی A31 داخل بنچمارک گیک بنچ دیده شدAMD افزایش ۲۲ درصدی را درون فروش پردازنده های گرافیکی تجربه کردکارت های گرافیک سری آمپر انویدیا احتمالا طی کنفراس GTC 2020 معرفی می شوند

شاید دوست داشته باشید:

رآکتورهای هسته ای ساخته شده با فناوری چاپ سه گانه اینده به زودی از راه می رسند

هسته ی رآکتور هسته ای یکی از محیط های نامعمول ساخت انسان روی زمین است و دانشمندان به تازگی دریافته […]

پر دانلودترین اپلیکیشن های جهان را بشناسید

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و بوسیله نقل از ایسنا، آمار و گزارش های منتشر شده در وبسایت gsmarena نشان می دهد […]

ارتقای رایگان اینترنت خانگی به ۱۶ مگابیت | جزئیات وعده جدید وزیر ارتباطات

به گزارش همشهری آنلاین، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در صفحه توییتری خود از ارتقای مجانی مشترکان خانگی اینترنت شناسایی […]