کارت های گرافیک سری آمپر انویدیا احتمالا هنگام کنفراس GTC 2020 معرفی می شوند

admin دسته‌بندی نشده

در کشش سالیان گذشته، گمانه زنی های زیادی درباره ی پردانده های گرافیکی جدید انویدیا با معروفیت کدگذاری شده ی آمپر (Ampere) رخساره پژمرده است و حالا به دید می رسد مشارکت سابق الذکر درنهایت آماده است از کارت های گرافیک یادشده پرده بردارد. اخبار پیدا شده ی پیشین، بازه ی زمانی ماه مارس را برای معرفی این محصولات نشان می داد و اکنون با ادعای مدیرعامل انویدیا مبنی بر اینکه کاربران را نومید نخواهد کرد، بوسیله نظر می رسد درنهایت پیش بینی ها درست بوده اند. چنانچه این تراش ساز قصد داشته باشد سری آمپر را در کنفرانس فناوری کارت های گرافیک ( GTC 2020) شناساندن کند، باید بوسیله زودی منتظر بخیه اخبار جدیدی از منابع افشاکننده ی دیگر باشیم.مقاله های مرتبط:معماری گرافیکی Ampere انویدیا ۵۰ درصد سریع نم از معماری تورینگ خواهد بودانویدیا کارت گرافیک ۱۶ و ۲۰ گیابایتی به بازار عرضه می کند؛ مشخصات احتمالی برملا شد

مدیرعامل انویدیا، جنسن هوانگ که مدت اندکی از اذهان عمومی دور بوده است، در گزارش مالی سه گانه ماهه ی اخیر این شرکت، شخصا از همه التماس کرد تا تو مجمع GTC 2020 در خانه دادن سن خوزه حضور مشخص کنند. نکته ی جالب این است جنسن در نشست یادشده، با این یکسره که «مایوس نخواهید شد»، سخنان خود را به گونه ای نمایشی به ته رساند. با درنظر گرفتن اینکه مدیرعامل انویدیا شخص بدقولی نیست، می نبوغ مطمئن بود داخل کنفرانس GTC کارت های گرافیک سری آمپر معرفی می شوند. پیش از آن که بیشتر دراین باره مصاحبت کنیم، گزیده ای از سحنان جنسن هوانگ را برایتان نقل خواهیم کرد:ما سه ماهه ی پرباری با تقاضای روبه نمو برای کارت های گرافیک انویدیا RTX و پلتفرم های درایت ساختگی انویدیا داشته ایم و در معیار درآمدهای حاصل از تراش های مراکز داده، رکورد زدیم. پردازنده های گرافیکی سری RTX با مجموعه بهبودهای قیافه گرفته غصه داخل بخش گیمینگ و حزن تو بخش گرافیک حرفه ای، درحال بازنویسی قوانین کارت های گرافیک رایانه ای است. درضمن [این محصولات] فرصت های جدیدی را بخاطر ما به وجود می آورد تا درخدمت کارکنان خلاق و سازندگان محتوای شبکه های اجتماعی و بازارهای جدید رندرینگ و گیمینگ برپایه ی فضای ابری باشیم.

در کنفرانس GTC طی ماه آینده در سن خوزه، ما بیشتر در تک این روندها و مسائلی دیگر صحبت خواهیم کرد. بیایید [و داخل این رویداد] به من بپیوندید. ناامید نخواهید شد. متشکر از همه.

همچنین انویدیا درون گزارش مالی اخیر خود اشاره کرد، با تعدیل نسبی مقدار ها، گیمرهای بیشتر و بیشتری بوسیله کارت های گرافیک این شرکت تحت معماری تورینگ روی آورده اند. درحالی که هنوز زمان اضافی باقی مانده تا خراش ساز یادشده، درآمدهای بالایی را تجربه کند که پیش پر حرارت در پشته بازار رمزارزها بوسیله دست آورده بود، ممکن است آمپر با معماری نوین خود بتواند بار دیگر درآمدهای افسانه ای سابق را برای انویدیا به ارمغان می آورد. در این اواخر، انویدیا لیتوگرافی ساخت محصولاتش را در ۱۶ نانومتر مدلل نگه داشته است. این انبازی اکنون از ترانزیستورهای 12NFF مصرف می بطی ء که درواقع نسخه ی بهبودیافته ای از ترانزیستورهای پیشین FF (فین فت) با همان لیتوگرافی ۱۶ نانومتری  هستند؛ ولی حالا که AMD از لیتوگرافی ۷ نانومتری سخن به میان آورده، انتظار می رود بازار کارت های گرافیکی دوباره مشتعل شود. اگر انویدیا درون پردازنده های گرافیکی سری آمپر، از لیتوگرافی ۷ نانومتری استعمال کند، نه تنها توانایی نصیب گیری از مزایای اقتصادی لیتوگرافی پایین تر را به دست خواهد آورد؛ بلکه عملکرد کارت های گرافیک خود را نیز ارتقا خواهد داد.

قبلا اخبار متعددی پیرامونپردازنده های گرافیکی آمپر و موفقیت آن ها تو کسب تأییدیه ی EEC شنیده بودیم، اما از آن زمان تاکنون تماشاگر درز اخبار بدیع ای نبوده ایم. حالا زمان بندی دقیق تازگی درباره ی پردازنده های گرافیکی متاخر انویدیا داریم و رونمایی آن ها در سال ۲۰۲۰ تقریبا تقطعی شده است. البته گمان دارد که انویدیا همچنان به فناوری RTX وفادار بماند و تو سری آمپر تنها این فناوری را به سطحی جدید ارتقا دهد. درحال حاضر پردازنده های گرافیکی تورینگ (Turing) اقتدار رهگیری تلالو باکیفیت 1080p و ۳۰ فریم تو ثانیه را دارند و بارهای کاری سبک الی متوسط را به احسان مدیریت می کنند. اشتیاق می جوی پردازنده های گرافیکی آمپر، نبوغ های سطح بالاتری را از خود نشان دهند.

کاربرد ی انویدیا از فرایندهای تولید EUV هفت نانومتری سامسونگ تأیید می درنگ که علاوه به خشکی امدن بهبود قدرت و سرعت، تماشاچی بهترین سازی درون استعمال انرژی نیزخواهیم وجود. بوسیله علاوه فرایند تولید هفت نانومتری EUV اسودگی نم از فرایندهای کنونی استاندارد چندالگویی UV خواهد وجود. درواقع فناوری EUV را می نبوغ بوسیله منزله ی ساده سازی سیلان تولید تراشه های نسل بعد اینده قلمداد کرد. البته تغییر روش تولید نیاز به تبدیل ابزارها داخل سطح عریض دارد که به لطف صرفه جویی مبتنی پهلو تولید انبوه، انتظار می رود جزء عمده ای از نفقه ها اعاده شود. درنهایت می نبوغ یک بهبود حداقل ۵۰ درصدی را تو تمامی مقدر شدن های تولید خراش متصور شد.

انویدیا یکی از ارشد ترین مشتریان TSMC محسوب می شود و از ابتدای نمود دوران مدرن گیمینگ، به نشانی حامی ارشد در پیاده شدن این همدستی حضرت داشت. اگر غول دنیای گرافیک تصمیم بگیرد از فرایندهای تولید هفت نانومتری سامسونگ استفاده کند، پیامدهای آن نه تنها انویدیا بلکه TSMC را نیز مادون تأثیر قرار خواهد داد. تو حال فراهم تنها می استعداد دو دلیل را برای این تغییر رویکرد احتمالی انویدیا متصور شد؛ یا سامسونگ پیشنهاد مالی بهتری ارائه می نرم یا اینکه انویدیا به این باور گویا که تراشه های عنف ای، عملکرد بهتری دارند. شاید این برهان را بتوان برای تغییر رویکرد انویدیا منطقی تر دانست. TSMC حالا از فرایند EUV بخاطر تولید خراش ی هفت نانومتری استفاده نمی کند، اما تولید EUV را در آینده در نظر دارد. بوسیله هرحال شاید EUV بودن فرایندهای تولیدی سامسونگ، برهان تصمیم احتمالی انویدیا باشد.

تحول رویکرد انویدیا بدان معنا خواهد بودکه این باهم اتحاد کردن عقیده دارد فرایندهای تولیدی EUV سامسونگ، بهتر از فرایند تولیدی TSMC به تحقق اهداف این تراش ساز معاون خواهد کرد. شاید دلیل احتمالی دیگر برای این تصمیم  انویدیا، حاضر بودن توانایی TSMC در برآورد کردن نیازهای آن ها در تولید متراکم باشد. شرکت تایوانی مشتریانی با اولویت بالاتر همچون  اپل  و  AMD دارد و همین شرکت ها، شرایط را برای انویدیا دشوارتر می بطی ء. درمقابل، ریخته گری های سامسونگ ظرفیت بسیار بیشتری دارند و باتوجه به ثروت عظیم غول کره ای، آن ها می توانند سریعا بخاطر رفع همه ی چالش های تولید، سرمایه ی لازم را فراهم آورند.

باتوجه بوسیله حقایق موجود، شاید سامسونگ منطقی ترین شریک شدن تجاری بخاطر شرکتی با بلندپروازی هایی درون سطح انویدیا باشد. درحال حاضر ظرفیت های تولید ریخته گری های  اینتل  داخل هاله ای از ابهام قرار دارد و TSMC هم شاید اقتدار یدکی نداشته باشد. درون این شرایط سامسونگ عزب همکاری قدرتمند محسوب می شود که انویدیا امکان مشارکت با آن را دارد. گلوبال فاندریز هم در ابتدای سال ساری سلطه فناورانه ی خود را از دست انصاف و حالا در فهرست اولویت های انویدیا جایی ندارد.بیشتر بخوانید:پشتیبانی از رهگیری تلالو مبتنی بر Nvidia RTX بوسیله Vulkan API افزوده شدعرضه احتمالی پردازنده گرافیکی انویدیا امپر تو خلع چهارم سال جاریجزئیات کارت های گرافیک متاخر انویدیا برای لپ تاپ ها منتشر شد؛ جهش ۵۰ درصدی در عملکردنتایج بنچمارک پردازنده های گرافیکی متاخر انویدیا هویدا شدAMD افزایش ۲۲ درصدی را در فروش پردازنده های گرافیکی تجربه کرد

شاید دوست داشته باشید:

رآکتورهای هسته ای ساخته شده با فناوری چاپ سه گانه اینده به زودی از راه می رسند

هسته ی رآکتور هسته ای یکی از محیط های نامعمول ساخت انسان روی زمین است و دانشمندان به تازگی دریافته […]

پر دانلودترین اپلیکیشن های جهان را بشناسید

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و بوسیله نقل از ایسنا، آمار و گزارش های منتشر شده در وبسایت gsmarena نشان می دهد […]

ارتقای رایگان اینترنت خانگی به ۱۶ مگابیت | جزئیات وعده جدید وزیر ارتباطات

به گزارش همشهری آنلاین، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در صفحه توییتری خود از ارتقای مجانی مشترکان خانگی اینترنت شناسایی […]