اضافه ۳۸.۵ درصدی سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش ایسنا، پیاده شدن بنیاد این آمار تا آخر آذر ماه سال قبل ۶۲۶ هزاره و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به پاره های کشاورزی، صنعتی و معدن، مسکن، بازرگانی، خدمات و بخش های متفرقه منحصر داده شده که نسبت به تسهیلات ۴۸۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی که در مدت مشابه سال ۹۷ به این مقدر شدن ها صیقلی شده بود، ۲۹.۸ درصد افزودن داشته است.

در این میان بخش خدمات که ۳۴.۳ درصد از بی مو تسهیلات بانکی پرداخت شده به بخش های مختلف اقتصادی را قبض کرده، بیشترین سهم از این تسهیلات را به خود اختصاص داده و صنعت و معدن و بازرگانی با دریافت تسهیم ۳۰.۴ و ۱۹.۳ به نظم داخل رتبه دوم و سوم فراغت دارند. 

البته تسهیلات پرداختی به مدخل خدمات تو این مدت تنها ۹.۶ درصد نسبت به تسهیلات پرداختی ۹ ماهه فاتحه سال ۹۷ افزایش داشته و از ۱۹۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تو سال ۹۷ به ۲۱۵ هزاره و ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ رسیده است.

بخش صنعتی و معدن در ۹ ماهه فاتحه سال ۹۸ حدود  ۱۹۰ هزاره و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک ها و موسسات اعتباری شهود کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸.۵ درصد افزایش داشته است؛ به طوری که تسهیلات این بخش در مدت متشابه سال ۹۷ حدود ۱۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

تو این میان تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی درون ۹ ماهه نخست سال ۹۸ نسبت بوسیله سال قبلش ۸۴.۴ درصد افزودن داشته که بیشترین افزایش تسهیلات بانکی پرداخت شده داخل بین بخش های متنوع اقتصادی بوده و قیمت آن نیز تو مدت یاد شده سال ۹۸ حدود ۱۲۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.

مقدر شدن کشاورزی و بناء نیز با دریافت ۵۳ هزاره و ۲۰۰ میلیارد تومان و ۴۶ هزاره و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی درون ۹ ماهه مطلع سال ۹۸ به زیبایی ۸.۵ و ۷.۴ درصد از کچل تسهیلات بانکی پرداخت شده به بخش های متنوع را به خود ویژه دادند.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

رآکتورهای هسته ای ساخته شده با فناوری چاپ سه گانه اینده به زودی از راه می رسند

هسته ی رآکتور هسته ای یکی از محیط های نامعمول ساخت انسان روی زمین است و دانشمندان به تازگی دریافته […]

پر دانلودترین اپلیکیشن های جهان را بشناسید

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و بوسیله نقل از ایسنا، آمار و گزارش های منتشر شده در وبسایت gsmarena نشان می دهد […]

ارتقای رایگان اینترنت خانگی به ۱۶ مگابیت | جزئیات وعده جدید وزیر ارتباطات

به گزارش همشهری آنلاین، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در صفحه توییتری خود از ارتقای مجانی مشترکان خانگی اینترنت شناسایی […]