بنچمارک AMD Radeon Pro 5600M در مک بوک پرو 16 اینچ منتشر شد

admin دسته‌بندی نشده

اپل از روزهای پایانی هفته ی گذشته، کانفیگی متاخر برایمک بوک پرو ۱۶ اینچ در دسترس صبر داده است که کارت گرافیک قدرتمندی دامن نشانی Radeon Pro 5600M دارد. تهیه ی کانفیگ موردبحث نسبت به کانفیگ محور به میزان ۸۰۰ دلار هزینه لایق است.

از زمان معرفی کارت گرافیک AMD Radeon Pro 5600M بسیاری از کاربران از خود پرسیده اند که کارت موردبحث چه نوع عملکردی دارد؛ سؤال اساسی نم این است که 5600M داخل مقایسه با کارت گرافیک به کاررفته در دیگر کانفیگ های مک بوک پرو ۱۶ اینچ تا چه حد قدرتمندتر است؟ کانال یوتیوب Max Tech که داخل مملکت ی فناوری بوسیله تولید محتوا می پردازد، بوسیله لطافت نگاهی به قدرت پردازشی Radeon Pro 5600M ای ام دی انداخته است تا به شکلی بهتر با آن آشنا شویم. بررسی های ادا شده توسط این کانال یوتیوب نشان می دهد که Radeon Pro 5600M غلبه پردازشی بسیار فوقانی دارد.

کانفیگ مجهزبه کارت گرافیک Radeon Pro 5600M لپ تاپ مک بوک پرو ۱۶ اینچ در آزمایش Metal بنچمارک گیک بنچ ۵، موفق به تصرف امتیاز ۴۳٬۱۴۴ شده، این درحالی است که دومین کانفیگ پرعضله یعنی آن کانفیگی که از کارت گرافیک ۸ گیگابایتی 5500M استفاده می کند، در بهینه حالت امتیاز ۲۸٬۷۴۸ را بوسیله دست آورده است. مدل ضعیف تر محصول با کارت گرافیک ۴ گیگابایتی 5300M توانسته است بوسیله امتیاز ۲۱٬۳۲۸ دست پیدا یواش. این اعداد بوسیله خوبی نشان می دهند که کارت گرافیک جدید AMD نسبت بوسیله دیگر مدل های به کاررفته در کانفیگ های مختلف مک بوک پرو ۱۶ اینچ، غلبه پردازشی متجاوز بیشتری دارد.

افزودن قدرت پردازشی 5600M نسبت بوسیله دیگر کارت ها قطعا برای کاربرانی که داخل بنیان ی تولید محتوای سه بعدی و موارد مشابه امر می کنند، بیش روشن خواهد بود. کارت گرافیک 5300M تو آزمایشی ویژه با معروفیت Unigine Heaven Gaming Test و تو بالاترین تنظیمات گرافیکی ممکن، توانسته است محتوای بصری را با مقدار ۳۸/۴ فریم بر ثانیه به شمایل بکشد، درحالی که 5500M موفق به ثبت بها ۵۱/۱ فریم بر ثانیه شده است. درنهایت 5600M را داریم که با بها ۷۵/۷ فریم بر ثانیه بهترین عملکرد امکان پذیر را از خویشتن برجای گذاشته. نتایج این آزمایش نیز به نوع دوستی قدرت بالای کارت گرافیک جدید AMD را نشان می دهند.

با همه ی این ها جالب ترین نکته در آزمایش های انجام شده توسط Max Tech این است که کانفیگ مجهزبه کارت گرافیک Radeon Pro 5600M لپ تاپ پرچمدار اپل توانسته است قدرت پردازشی بیشتری نسبت به Vega 48 (بوسیله کاررفته در جدیدترین iMac 5K) و Vega 56 (به کاررفته در iMac Pro) ارائه دهد. جزئیات مربوطه را می توانید داخل اسکرین شات زیر مشاهده کنید:

آزمایش های دیگر نشان می دهند که کارت گرافیک 5600M ای ام دی می تواند تو اپلیکیشن Final Cut Pro بدون استعمال از تمام منابع تو دسترس خود، ویدئوهای 4K را رندر کند. البته نتایج نهایی نتیجه از رندر ویدئوها در بین کانفیگ های مختلف چندان متفاوت نبودند. کارت گرافیک 5300M توانست از ویدئویی 4K در مدت زمان ۳ دقیقه و ۳۶ ثانیه خروجی بگیرد. این زمان برای کارت های 5500M و 5600M به ترتیب برابربا ۳ دقیقه و ۲۱ ثانیه و ۳ دقیقه و ۳ ثانیه بوده است. 

مک بوک پرو ۱۶ اینچ از زمان عرضه تاکنون همواره به عنوان محصولی گران قیمت داخل راسته شهره بوده است و این موضوع عزب محدود به ایران حلق. گرچه کارت گرافیک AMD Radeon Pro 5600M قیمت مک بوک پرو ۱۶ اینچ را حتی اعلی از قبل می برد، ولی کارت گرافیک مذکور برای افرادی که به لباس صنف ای درون حال انجام فعالیت های گرافیکی سنگین هستند، بسیار کاربردی خواهد حیات. بخاطر انجام کارهایی قرین تدوین ویدئو، کانفیگ پایه ی مک بوک پرو ۱۶ اینچ محصولی بسیار مناسب به شمار می آید.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟بیشتر بخوانید:مدل های جدید ذن بوک 13 و 14 با تراشه نسل دهم اینتل رونمایی شدنداینتل و AMD برای تصاحب ظرفیت تولید تراشه تو TSMC رقابت می کنندهسته تنسور چیست و چه کاربردی در پردازنده های گرافیکی دارد؟اینتل GPU و CPU پونته وکیو را با لیتوگرافی ۶ و ۳ نانومتری TSMC می سازدمشخصات آنر مجیک بوک 15 در آستانه معرفی درون هند به رخ رسمی اطلاع دادن شد

شاید دوست داشته باشید:

سوم سیاهه صادرکنندگان متخلف به انباره قضاییه ارسال شد

بوسیله گزارش ایسنا، برابر این فهرست، اسامی ۱۰۳۳ صادر کننده که الباقی تعهد آنها جمعا به مبلغ ۴.۹ میلیارد یورو […]

مات ناکوک پودهای قالی اردکان

هنر دست تبعه سرزمینی کویری درون مرکزی ترین نقطه ایران یعنی اردکان، با یک صد فعالیت داخل این مرزوبوم یکی […]

مشخصات متخصص کارت گرافیک احتمالی انویدیا RTX 3060 پیدا شد

انویدیا چندی پیش، سه علیه متاخر از قوم ی RTX 30 را به راسته معرفی کرد. ظاهرا روانی معرفی و […]