سازمان انرژی اتمی با تکنیک های هسته ای جدید آفات باغداری را کنترل می کند

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، این پروژه که با سعی متخصصان پژوهشکده کشاورزی هسته ای کرج داخل باغ سرهنگی در بهشهر، استان مازندران به اجراء در آمد، در قالب قرارداد 40 هکتاری پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای با یکی از شرکت های مادون مجموعه مبنا مستضعفان عمل می شود. برازنده ذکر است پیش از این پروژه، طی قراردادی با انبازی مذکور با توفیق این تکنیک برای کنترل آفت در یک باغ مرکبات 10 هکتاری بکار اندوهناک شده وجود.

به اذعان متخصصین داخلی و خارجی بویژه آژانس بین المللی کارمایه اتمی، توسعه تکنیک SIT برای کنترل آفات، بخصوص آفت مگس مدیترانه، اجتناب ناپذیر و آینده آن فوق العاده روشن است.

با این قرارداد کارگاه های تولید مگس های نابارور پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای، با ظرفیت طولانی و بازپسین خود بازداشت این پروژه سطح فراز و تخصصی شده اند.

مهمترین فردی این پیمان نامه این است که بزرگترین قرارداد خارج سازمانی این پژوهشگاه داخل راستای پاسخ به نیازها و تقاضای بخش خصوصی در حوزه کشاورزی هسته ای محسوب می شود.

لازم به تذکر است سازمان انرژی اتمی ایران در مملکت های مختلف پزشکی و سلامت، کشاورزی، باغداری، صنایع مختلف کشور، ترقی علم و فناوری سطح پشته و افزایش استعداد فناوری صنایع دیگر بویژه تو سال های اخیر فعالیت های زیادی را به عمل رسانده است. فناوری هسته ای به دلیل حجم فوق العاده ای که در پاسخ به احتیاج های کشور داخل حوزه های مختلف دارد، با برخورداری از متخصصان و دانشمندان و مدیران مجرب قادر به رفع بسیاری از نیازهای صنایع و دستگاه های مختلف با بالاترین سطح می باشد. ساخت سانتریفیوژ ساخت واکسن دامی و انسانی، تاسیس سانتریفیوژ سنگ بخاطر پژوهشگاه صنعت نفت، ارائه خدمات تخصیص بفرد به وزارت نفت برای رسوخ یابی هزاران کیلومتر لوله های نفتی، معیار های کوچکی از این توانمندی ها است.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

سوم سیاهه صادرکنندگان متخلف به انباره قضاییه ارسال شد

بوسیله گزارش ایسنا، برابر این فهرست، اسامی ۱۰۳۳ صادر کننده که الباقی تعهد آنها جمعا به مبلغ ۴.۹ میلیارد یورو […]

مات ناکوک پودهای قالی اردکان

هنر دست تبعه سرزمینی کویری درون مرکزی ترین نقطه ایران یعنی اردکان، با یک صد فعالیت داخل این مرزوبوم یکی […]

مشخصات متخصص کارت گرافیک احتمالی انویدیا RTX 3060 پیدا شد

انویدیا چندی پیش، سه علیه متاخر از قوم ی RTX 30 را به راسته معرفی کرد. ظاهرا روانی معرفی و […]