پاسخ ادیب ستاد زیست فناوری به انتقادات حوزه زنهار غذایی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، طبیب بهزاد قره یاضی، مهتر انجمن انجمن علوم کشاورزی در بخشی ازوبینار زیست فناوری امروز ستاد توسعه زیست فناوری، انتقادهایی را در خصوص عدم حضور اتحادیه انجمن علوم کشت و پژوهشگاه بیوتکنولوژی در بسته های ایمنی غذایی ستاد ترقی زیست فناوری مطرح کرد.

همچنین طبیب نیر اعظم خوش خلق کردن سیما، رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی زراعت گفت: ۵۰ درصد در حوزه زیست فناوری تولیدات تو نقش دارند و ۵۰ درصد واردات است؛ ولی آیا ستاد توسعه زیست فناوری برنامه هایی برای مدخل واردات و ورود تکنولوژی برای جلوگیری از دخول این محصولات دارد؟! 

وی با پیش روی اینکه باید از دستاوردهای شریک شدن های بینش بنیان در تولید محصولات بیوتکنولوژی ایمنی شود، گفت: ستاد توسعه زیست فناوری چه برنامه هایی در بنیان تولید محصولات ژنتیک دارد.

خوش ایجاد سیما با تاکید بر اینکه پژوهشگاه بیووتکنولوژی کشاورزی، تنها پژوهشگاه حوزه کشاورزی است که باید در فراوان از زمینه ها فعالیت کند، گفت: کمیته های پژوهش و فناوری ستاد توسعه زیست فناوری باید طوری دانشگاه ها را سوق دهند که جای پژوهشگاه ها بخاطر اجرای پروژه ها وجود داشته باشد؛ این پژوهشگاه پروژه آنزیم را با زنهار های ستاد توسعه زیست فناوری به احسان پیش می برد و این حجم در مرزوبوم های دیگر نیز وجود دارد.

دکتر محمدعلی ملبوبی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری نیز انتقادهایی مبنی بر عدم پیشگاه تو برخی کارگروه های ستاد زیست فناوری داشت و افزود: فعالیت ما در ماخذ امنیت غذایی محدود به چند کارشناس شده که این فرصت ها را می سوزاند؛ اکنون وضعیت درستی تو امنیت غذایی نداریم که این دلیلی سوا یا گریختن کردن از روند یا نپرداختن به مسئله ندارد.

دکتر مصطفی قانعی، سخن سنج ستاد ترقی زیست فناوری همچنین در پاسخ بوسیله بعضی ابهامات گفت: کامل امانت هایی که داخل خصوص زنهار غذایی در ستاد ترقی زیست فناوری تدارک شده، با هماهنگی و کیاست جهاد کشاورزی و با حضور وزیر بوده است. این بسته های حمایتی چندین ماه تو سایت ستاد توسعه زیست فناوری قرار گرفته و هر فردی می توانست  این اطلاعات را از این بسته ها کسب کند.

وی افزود: بی پرده سازی مسائل حوزه پناه غذایی جزو وظایف ما است که بوسیله آن می پردازیم.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

در چهارمین گردهمایی سالانه فروشندگان دیجی کالا چه گذشت؟

داخلSGHAROOOON یکی از رویدادهای این گردهمایی که با حضور برادران محمدی، بنیانگذاران دیجی کالا، برگزار شد، عملکرد این مجموعه و […]

نتایج انتخابات سازمان تزیین صنفی رایانه ای علنی شد

سازمان ترتیب صنفی رایانه ای (نصر) به عنوان واقعی ترین نهاد ملک تو ساماندهی فعالیت های تجاری مرزوبوم ی فناوری […]

بدترین رمزهای گذر ۲۰۲۰ نمودار شدند

گذرواژه یکی از عوامل امنیت بنیانی حساب کاربری درون فضای رمزی است. می نبوغ رمزعبور را به کلیدی شبیه سازی […]