کارت گرافیک MX450 انویدیا ۳۳ درصد سریع مرطوب از MX350 است

admin دسته‌بندی نشده

پردازنده های گرافیکی سری MX انویدیا غلبه پردازشی بسیار زیادی ندارند و برای اهداف گیمینگ به امر نمی روند؛ بنابراین، به طور طاسی GPUهایی نیستند که چندان در مرکز توجه باشند. بااین حال براساس مقاله ی جدیدی که به تازگی وب سایت Zhulanlan.zhihu منتشر کرده است، این اوضاع ممکن است دستخوش تغییر شود. براساس آزمایش های این وب سایت، پردازنده گرافیکی متاخر MX450 انویدیا ۳۳ درصد زننده نمدار از پردازنده ی خاندان قبل، یعنی MX350 است که اتفاقی بسیار مهم بوسیله حساب می آید.

مدتی پیش، انویدیا پردازنده ی گرافیکی جدید MX450 را به صورت اولیه معرفی کرد و اطلاعات خاصی از آن را با رسانه ها در میان نگذاشت، بنابراین درحال حاضر، جزئیات چندانی درباره ی این پردازنده ی گرافیکی نمی دانیم. بااین حال براساس ادعای کارشناسان، پردازنده ی گرافیکی MX450 متکی بر معماری تورینگ است و به طور دقیق تر از تراشه ی TU117 استفاده می کند. 

TU117 همان تراشه ای است که کارت های گرافیک GeForce GTX 1650 و GeForce GTX 1650 Ti از آن روزی می گیرند و ۸۹۶ واحد سایه زنی و ۱۶ واحد ROP (یعنی شقه GTX 1650) است. در اتفاقی غیرمنتظره، انویدیا اعلام کرده پردازنده ی گرافیکی MX450 با PCIe 4.0 سازگار است و این یعنی می توانیم از MX450 بوسیله نشانی عزب پردازنده ی مبتنی بر معماری تورینگ یاد کنیم که از PCIe 4.0 پشتیبانی می درنگ. 

سه گانه نسخه از پردازنده ی گرافیکی MX450 وجود دارند: نسخه ی پایین رده و نسخه ی استاندارد و نسخه ی پرچم دار. هریک از این پردازنده های گرافیکی برای فرم فاکتورهای متفاوتی تولید شده اند. بخاطر مثال، معیار درفش دار از همان نقشه کشی GTX 1650 یکروز می گیرد و به طور ویژه برای لپ تاپ گیمینگ با قطع ی معمولی تولید شده است. این در حالی است که نسخه ی استاندارد ابعاد جمع و جورتری دارد تا بتوان از آن درون نوت بوک های معمولی و دستگاه های علو ریختگی استفاده کرد. نسخه ی پایین رده از MX450 نیز مخصوص ساخته ترین دستگاه هایی است که می توانند پردازنده ی گرافیکی مجزا را در بدنه ی خود بگنجانند.

مدل های درفش دار و پایین رده از پردازنده ی گرافیکی جدید انویدیا با حافظه ی رم GDDR6 با حداکثر سرعت ۱۰ گیگابایت برثانیه سازگارند و مدل استاندارد در دو نسخه ی مجزا با ذهن ی GDDR5 یا GDDR6 تولید می شود. مقابل اطلاعات فاش شده ی Zhuanlan، سرعت ارجاع نسخه ی GDDR5 هشت گیگابایت برثانیه و پهنای باس ذهن اش ۶۴ بیت است؛ بااین حال، فعلا اطلاعات درباره ی ظرفیت ذهن ی گرافیکی (VRAM) اعلام نشده.

زورمند ترین نسخه از MX450 با حافظه ی ۱۰ گیگابایت برثانیه ایِ GDDR6 و نبوغ طراحی حرارتی ۲۸ تا ۳۰ وات ازلحاظ غلبه پردازشی به کارت گرافیک موبایلی (مخصوص مایه های قابل حمل)GTX 1050 با سه گانه گیگابایت ذهن ی گرافیکی نزدیک می شود. همچنین، رسانه ی Zhuanlan حافظه ی GDDR6 پردازنده ی گرافیکی متاخر انویدیا را اورکلاک کرد و سرعت آن را از ۱۰ به ۱۳ گیگابایت برثانیه رساند. این کار باعث شد پردازنده ی گرافیکی MX450 در برخی سناریوها به سطح GTX 1050 Ti برسد.  مقاله ی مرتبط:پردازنده گرافیکی Nvidia GeForce MX450 بخاطر لپ تاپ ها معرفی شد

به طور کلی، شواهد نشان می دهند که MX450 بهبود درخورتوجهی درمقایسه با تبار قبل به خود دیده و پردازنده ی گرافیکی باکیفیتی بخاطر لپ تاپ ها به شمار می آید. چنانچه این پردازنده ی گرافیکی پهنای باند حافظه ی بیشتر داشت، بسیار بهتر می شد. استعمال از پهنای باند حافظه ی بیشتر به MX450 دستیار می کند به غلبه پردازشی عرضه شده ی سری ۱۶ کارت های گرافیک انویدیا نزدیک شود.

MX450 برای بازاری که شعار فراغت داده، بسیار عالی به نظر می رسد. این پردازنده ی گرافیکی به گونه ای نقشه کشی شده است که بسیار تند تر از پردازنده های گرافیکی محفل و درعین حال، ابعاد جمع و جوری داشته باشد. بوسیله نظر می رسد MX450 بتواند به این اهداف مشت یابد.

پردازنده های سری جی فورس MX متصل جزو پردازنده های گرافیکی مطلوب لپ تاپ ها بوده اند و این نسب درادامه ی مسیر قطعا پابرجا خواهد بود. انویدیا طی رونمایی پردازنده ی گرافیکی یادشده اطلاع دادن کرد جی فورس ام ایکس ۴۵۰ درزمینه ی تصحیح عکس و ویدئو و اجرای بازی درمقایسه با نسل قبل پیشرفت کرده است.بیشتر بخوانید:انویدیا خبر تاسیس مدل ۲۰ گیگابایتی RTX 3080 و ۱۶ گیگابایتی RTX 3070 را رد کردAMD داخل تلاش است از تکمیل سریع شان Radeon RX 6000 جلوگیری کندکارت گرافیک بلاک چروک AMD احتمالا سال آینده عرضه می شودانویدیا درحال توسعه ی سریع ترین ابررایانه ادراک مصنوعی داخل اروپا استتراشه AMD Navi 21 XT احتمالا از ۱۶ گیگابایت حافظه GDDR6 روزی می سرما

شاید دوست داشته باشید:

در چهارمین گردهمایی سالانه فروشندگان دیجی کالا چه گذشت؟

داخلSGHAROOOON یکی از رویدادهای این گردهمایی که با حضور برادران محمدی، بنیانگذاران دیجی کالا، برگزار شد، عملکرد این مجموعه و […]

نتایج انتخابات سازمان تزیین صنفی رایانه ای علنی شد

سازمان ترتیب صنفی رایانه ای (نصر) به عنوان واقعی ترین نهاد ملک تو ساماندهی فعالیت های تجاری مرزوبوم ی فناوری […]

بدترین رمزهای گذر ۲۰۲۰ نمودار شدند

گذرواژه یکی از عوامل امنیت بنیانی حساب کاربری درون فضای رمزی است. می نبوغ رمزعبور را به کلیدی شبیه سازی […]